Oyun Haberleri

Game Of Thrones Masaüstü Savaş Oyunu Geliyor

The Others, Arcada Quest ve Blood Rage gibi oyunlarla tanınan Cool Mini Or Not firması, minyatür konusunda büyük deneyimi olan Dark Sword Miniatures ile birlikte Game of Thrones evrenini masaüstü savaş dünyasına getirmeye hazırlanıyor. George R.R. Martin‘in kitaplarına dayanacak olan oyunun adı da kitap serisiyle aynı adı taşıyacak yani “A Song of Ice & Fire“.

Hâlâ daha yapım aşamasında olan oyunun 2017’nin 3. çeyreğinde Kickstarter‘a gelmesi ve 2018 gibi de yayınlanması planlanıyor. Her ne kadar Kickstarter‘dan çıkamayan projelere alışık olsak bile, Cool Mini Or Not firması Kickstarter konusunda çok tecrübeli bir firma. Bugüne kadar 20’den fazla oyunu başarıyla Kickstarter‘dan çıkarmış durumdalar ve A Song of Ice & Fire oyunu da şimdiden büyük bir destekçi kitlesine sahip durumda.

Oyunda, Game of Thrones evrenindeki evleri ve onların ordularını yönetebileceğiz. Oyunun ilk çıkış paketinde sadece Lannister ve Stark aileleri olacakken, aylık olarak yayınlanacak genişleme paketleri ile tüm büyük evlerin oyuna eklenmesi bekleniyor.

 

Oyunda minyatürler oynamaya hazır bir şekilde kutudan çıkacaklar yani benim gibi o ufak parçaları birleştirme konusunda yeteneksizseniz güzel bir haber bu.  Ayrıca savaşlarda teker teker her minyatürü kontrol etmek yerine birçok minyatürün oluşturduğu birimler kontrol edilecekmiş. Bunun dışında savaşların boyutları ufak çatışmalardan yüzlerce minyatürün kullanıldığı devasa muharebelere kadar uzanabilecekmiş. Oyunun içinde, kitap ve dizide gördüğümüz ünlü savaş senaryolarının yanında kendi savaş senaryolarımızı üretmemize yardımcı olabilecek kaynaklar da olacakmış.

Oyunun bir diğer önemli özelliği ise kahraman sistemi. Her aileyi temsil eden önemli karakterleri birer kahraman olarak oyunda kullanabileceğiz. Jaime Lannister ve Robb Stark gibi savaşçı karakterler doğrudan orduların içinde yer alıp size çatışma konusunda özellikler sağlarken Cersei Lannister gibi entrika konusunda uzman karakterler ise ordunun yanında yer alıp size kaynaklar yahut stratejik olaylar konusunda avantajlar sağlayabilecekler.

Serinin ülkemizde de sahip olduğu hayran kitlesini düşünürsek oyunun popülerleşmesi ve masaüstü savaş oyunları konusunda Warhammer serilerine iyi bir alternatif olması beklenebilir.

Oyunun yaklaşık 1 saatlik demo oynanışı ise burada.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones 7. Sezonun Senaryosu Elimize Geçti!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.