Oyun Haberleri

Divinity: Original Sin 2, Dungeons and Dragons Desteği ile Geliyor

Piyasaya sürüldüğü 2014 yılında onlarca ödül kazanan Divinity: Original Sin, sonraki oyunu Divinity: Original Sin 2 ile oyun dünyasında oldukça güzel işler başaracak gibi görünüyor, üstelik oyunun erken erişim bölümü bile RPG severlerden de tam puan aldı.

Eski usül RPG oyunlarıyla, modern mekanikleri birleştirerek bizleri inanılmaz bir maceraya çıkartan Divinity: Original Sin’in devam oyunu tamamlandı gibi. Geliştirici firma Larian, Kickstarter üzerinden başlattığı kampanyadan 2 milyon doların üzerinde bir kazanç sağlamıştı. Haliyle oyuncular daha büyük ve esnek bir oyun bekliyor. Larian bu beklentileri fazlasıyla karşılayacağının sözünü vermişti. Şimdi ise Wizard of the Coast ile bir anlaşmaya gidildiği duyuruldu.

Divinity: Original Sin 2, mekanikleri ve teknik altyapısıyla oldukça doyurucu bir deneyim sunuacak. Yapımcılar bu doygunluğu bir üst seviyeye taşımak için Game Master adını verdikleri bir mod ile oyuna Dungeons and Dragons desteği getireceklerini duyurdu.

Lost Mine of Phandelver modülü ile yola çıkan firma, masaüstü rol yapma türünü bozmadan sanal ortama taşımayı amaçlıyor. Bu noktada hazırladıkları esnek mekanik ve DnD’nin ödüllü 5th Edition sistemini birleştiriyorlar. Sanal dünyanın sayılarına sıkışmadan aynı masaüstünde yaşadığınız tecrübeyi yaşayabileceksiniz.

Game Master modu ile birlikte oyuncular kendi bilgisayarları üzerinden FRP oynayabilecek. Bunun için bir oyun yöneticisi ve oyuncu gerekli tabii ki. Sonrasında daha önceden hazırlanmış bir modülü kullanarak ya da kendi tasarladıkları bir maceraya dalabilecekler.

Polygon sitesinin, katıldığı beta sürecinde oldukça başarılı yorumlar aldıklarını görüyoruz. Verdikleri örneğe göre oyunculardan biri girdikleri dükkanda, aslında oyunun kodlarında bulunmayan bir eşyayı satın alabiliyor. Oyuncu eğer rolüne güvenir ve oyun yöneticisine mantıklı gelirse araya sanal zarlar giriyor. Sonrasında oyun yöneticisinin belirlediği zorluk seviyesini aşması gerekiyor. Böylece aslında o macerada bulunmayan, güçlü bir büyülü asaya sahip olduğunu anlatıyor.

Şu an için halen geliştirilme sürecine olan Game Master modunun daha da büyütüleceği söyleniyor. Yapımcılar hali hazırda 150’ye yakın harita yayınlayacaklarını belirttiler. Steam Workshop desteği sayesinde binlerce haritaya ve maceraya ulaşmak mümkün. Eğer hatırlarsanız Divinity: Original Sin oyunlarının level editor kısmı da pek gelişmişti. Oyuncular dilerse oyunun kodlarını değiştirip çeşitli büyülerin efektlerini ya da yaratıkların modellerini de değiştirebilecekler.

Larian’ın anlattıkları gerçekten de sıra dışı gözüküyor. Sözlerinin ne kadarlık kısmını tutarlar bilemem ama oyunun başarısı ve benzersizliğini göz önüne aldığımda yine ağzımın açık kalacağını biliyorum. Bir de henüz kesinleşmese de Wizard of the Coast‘un, Larian firmasına tam destek verme durumu varmış. Belki de 5th Edition’a damgasını vurmuş modülleri, DLC satın alır gibi alarak arkadaşlarımızla oynayabiliriz. Bence çok hoş olurdu.

Mevzu bahis videoyu da aşağıda bulabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Gamedec: Sanal Dünyaların Suçluları Peşinde Bir RPG

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.