Oyun Haberleri

Disney Dreamlight Valley: Simba ve Olaf Vadiye Geliyor

Pixar ve Disney animasyonlarının karakterlerini bir vadide buluşturan hayat simülasyonu türündeki Disney Dreamlight Valley, 2023’ün ilk yarısı için planlarını açıkladı. Şubat ayında Encanto güncellemesi geliyor.

Disney Dreamlight Valley, geçen yıl erken erişime açıldı. Ve ilk günden Xbox PC Game Pass kütüphanesine de dahil oldu. Fragmanları o kadar iyi durmuyordu. Ama oyun tanıtımıyla yarattığı beklentileri karşıladı. 2022 yılında birçok farklı ödülün aday listesine giren Dreamlight Valley, Steam‘de de 9 bine yakın kullanıcıdan %95 olumlu yorum almayı başardı.

Oyunun çocuklara yönelik bir para tuzağı olduğunu tahmin ediyor olabilirsiniz. Ben de bu ön yargılarla oynamaya başlamış ve ilk yarım saatinden hiç memnun kalmamıştım. Fakat sonra oyun kendini sevdirdi. Hatta biraz bağımlılık da yarattı. Onlarca saat bilgisayar başından kaldırmadı. İncelememizi buradan okuyabilirsiniz.

O inceleme yazısından sonra ilk güncellemeyle vadiye Aslan Kral çizgi filminden Scar dahil oldu.

İkinci güncelleme de Oyuncak Hikayesi çizgi filminden Woody ve Buzz‘ı, Lilo & Stitch‘ten de Stitch‘i oyuna ekledi. Her birinin hem görevleri, hem de ödülleri eğlenceliydi. Zaten vadinin bir köşesinde gözlerini Elvis gibi kısarak gitar çalan Stitch’i görmek bile vadiyi dolaşmak için yeterli bir sebep veriyordu.

Üçüncü güncelleme de Şubat 2023’te gelecek. Gameloft’un paylaşımına göre Encanto‘dan Mirabel Madrigal oyuna dahil olacak. Ayrıca Frozen‘dan Olaf da yine üçüncü güncelleme ile oyuna gelecek. Yeni karakterlere ek olarak, oyun içindeki etkinlik de Şubat’ta değişiyor. Disney’in 100. yıl kutlamaları ile ilgili görevler ve oyun içi eşya ödülleri içeren bir etkinlik de başlayacak.

Nisan 2023‘te yayınlayacakları dördüncü güncelleme ise oyuna Simba’yı ve Aslan Kral evrenini dahil edecek. Ancak Simba’nın yalnız geleceğini sanmıyoruz. Hakuna Matata!

Yaza doğru ise balkabağı ile alakalı bir prensesin vadiye geleceğini söylüyorlar. Ve böyle giderse oyun 2023’ün ikinci yarısında erken erişimden çıkabilecek kıvama ulaşacak.

Siz Disney Dreamlight Valley’i denediniz mi? Favori karakteriniz hangisi? Sizce de Eric çok sıkıcı değil mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Overwatch İçin Yeni Karakter Tanıtıldı - Ana Amari

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.