Oyun Haberleri

Disco Elysium Jamais Vu Güncellemesi Geldi

Noel haftasına girerken Za/Um bize bir hediye verdi. Disco Elysium Jamais Vu adında bir güncelleme aldı. Artık Kim’i uyandırabiliyor, onu o “ceketi” giymeye ikna edebiliyoruz. Yenilikler bununla sınırlı da değil.

Fuck the World ve Pissf****t ceketlerinden hangisini Kim’in giymeyi (varsayımsal bir gerçeklikte tabii ki) tercih ettiğini konuşabilmekten çok memnunduk. Fakat ne yaparsak yapalım Kim’i o ceketi giymeye ikna edemiyorduk. Hem de birçok başka şeye ikna edebilirken! İşte bu durum sona eriyor.

Disco Elysium Jamais Vu güncellemesi ile oyuna yeni etkileşimler ekledi. Jamais Vu, derealization yani gerçeklikten kopmak anlamına geliyor. Güncellemede eklenen 8 yeni hikaye parçası olduğunu biliyoruz ancak bunların içeriğine dair elimizde yalnızca ipuçları var.

İlgili Makaleler

Bother Kim After Hours, Kim’i gece rahatsız edip uyandırabileceğimizi gösteriyor. Get Kim to wear “the jacket”ı da konuştuk.

Gurdi-Ball is lit‘in görseli arcade oyunlarını çağrıştırıyor. Dolayısıyla Whirling in Rags’in arcade oyunlarına bir göz atmakta fayda var.

Modus: Mullen ile muhtemelen karakterimiz Dedektif Mullen’ın kafa yapısını daha iyi anlayacaktır. Belki hem şapkayı takmak hem de romanı okumak gerecektir.

Diğer dört etkinlik ise biraz daha muğlak. Leopard Mindset‘in ne olduğunu anlamak için leopar desenli bir kıyafet arayışına çıkmamız gerekebilir. Yani muhtemelen bu da bir düşünce stilidir (thought cabinet). Cause a Shitstorm‘u görebilmek için muhtemelen anlamsız ve gereksiz bir tartışma çıkaracağız. Wheel of Pleasure and Light‘ın görseli bize terk edilmiş dönme dolabı ziyaret etmemizi söylüyor. Belki biraz da alkol eşliğinde? Baddest Brow in Town ise tam bir gizem. Kaşlarıyla öne çıkan bir karakter hatırlıyor musunuz?

Disco Elysium: Jamais Vu İpuçları

Eklediğimiz özellikleri keşfedebilmek için sizi derinlemesine ve saçma bir şekilde oynamaya davet ediyoruz. Dedektifliğinizi biraz da siz kullanın. Ya da gidip diğer oyunculardan yardım alın. Biz size yine de yenilikleri bulmaya başlamanız için birkaç ipucu vereceğiz. Sonuçta Noel hediye verme dönemidir.

– Belki durup manzaranın keyfini çıkarmaya değer.

– Kıyının soğuk gelgitleri bazen kaybolanları karaya taşır.

– Knock, knock, lieutenant.

Za/Um

Güncelleme daha yeni geldiği için bu sekiz hikayeyi keşfetme şansımız olmadı. Gizemi kendiniz çözmek istiyorsanız bu hafta sonu Disco Elysium’u tekrar oynamak için harika bir zaman olabilir.

Disco Elysium’u muhtemelen oynamışsınızdır artık. Fakat arkadaşlarınız da oynasın istiyorsanız Steam Kış İndirimleri sırasında Disco Elysium 27 TL‘ye düştü. Sonuçta Noel hediye verme dönemidir. Disco Elyisum da hediye etmek için çok keyifli bir deneyim. Üstelik Türkçe dil desteği de yolda!

Disco Elyisum incelememize ya da oyunun yazarı olan Robert Kurvitz’in röportajına göz atmak isterseniz tüm Disco Elysium yazılarımızı buradan inceleyebilirsiniz.

It’s the most pathetic applause in the world Harry, made of pity.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Valve, SteamOS'u Duyurdu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.