Oyun Haberleri

Edgerunners Animesinden Sonra Cyberpunk 2077 Oyuncu Akınına Uğradı

Cyberpunk 2077, Night City’de geçen Cyberpunk: Edgerunners serisinin yayınlanmasının ardından yeniden oynanmaya başlandı. Bunda hem animenin harikalığı hem de yeni güncelleme etkili oldu.

CD Projekt Red Night City Wire etkinliğinde bize güzel haberler vermişti. Önce Cyberpunk: Edgerunners animesinden bahsetmişlerdi. Anime serisinin oyunu oynayan kişilere çok tanıdık gelecek mekanlar ve karakterlerle dolu olacağını söylediler. Ardından da şu muhteşem fragmanı yayınladılar:

YouTube player

Böylece oyun ile animenin ne kadar paralel olacağını görmüştük.

Etkinliğin hemen ardından oyuna bazı yeni özellikler ve yeni eşyalar ekleyen Edgerunners güncellemesi gelmişti. Aslında oyun çıkışında eleştiri yağmuruna tutulmasına sebep olan hataların çoğunu bir önceki güncellemede temizlemişti. Gerçekten de o güncellemenin ardından oyunda büyük bir düzelme oldu. Ve oyuna ikinci bir şans veren oyuncular pek hayalkırıklığı yaşamadı. Bu yüzden yeni içerik getiren bu yeni güncelleme de heyecanla karşılandı.

Ve oyun çıktığı günden beri üçüncü kez oyuncu akınına uğradı. Hem güncellemenin getirdiği yeni içerikler hem de Edgerunners serisinin muhteşemliği oyuncuları Night City’e geri çekti. Bu arada bir Netflix animesini övüyorum şu an. Bir Netflix animesi ve çok başarılı. Bu iki sıfat kolay kolay bir araya gelmiyor.

16 Eylül’de Steam’de yaklaşık 47 bin oyuncu aynı anda Cyberpunk 2077 oynadı.
17 Eylül‘de bu sayı 69 bine çıktı.
18 Eylül‘de de 85 bine.

Karşılaştırabilmeniz için başka tek oyunculu oyunların bu haftaki oyuncu sayılarını paylaşayım. Elden Ring zirveyi 30 bin oyuncuyla gördü. Geçen hafta çıkan ve 1 haftada 1 milyon satan Disney Dreamlight Valley ise sadece 10 bin oyuncuyu ağırladı. Skyrim üç bin oyuncuyu geçemezken Witcher 3 yirmi binde takılı kaldı.

Yani Night City şu an hayli kalabalık.

Cyberpunk: Edgerunners’ın Konuyla Ne Alakası Var?

Konuyla alakası olmaz mı! Cyberpunk 2077 oynamış birinin Edgerunners izlerken nostalji hissetmemesi pek mümkün değil. Gerçekten de anime, Night City’nin dünyanın en berbat şehri olduğuna bizi ikna ediyor. Çünkü o leşlik animede çok daha güzel yansıtılmış. Night City ve cyberpunk temasını dolu dolu kullanmışlar. Bu yüzden animeyi izleyen çoğu kişi oyunun setting’ini özlüyor. Jackie Welles ile biraz zaman geçirmek ya da şehirde azıcık motor sürmek için bile olsa oyunu yeniden yükleyip oynuyor.

Yani oyunu oynamış herkese de bu vesileyle animeyi tavsiye edeyim. Oyunda göremediğiniz o rezil Ripperdoc’lar, çılgın Brain Dance’ler ve toplu taşıma araçları falan hep burada. Night City’nin kokuşmuş albenisi de seride daha bir kokuşmuş ve daha bir albenili.

Edgerunners 13 Eylül‘de yayınlandı. 3 günde IMDB puanı 8.7 oldu. Rotten Tomatoes skoru ise %100‘de dokunulmazlığını koruyor.

Phantom Liberty DLC’si ve Cyberpunk FRP Sistemi

Edgerunners ile gaza gelmiş olsanız da oyunu oynamak için biraz daha beklemek isteyebilirsiniz. Çünkü hikaye DLC’si de 2023’te çıkacak. Böylece Phantom Liberty çıktığında hem Johhny ve V’nin yeni maceralarını oynayabilir, hem oyunun hatalarının ne kadar azaldığını görebilir hem de Night City’i yeniden yaşayabilirsiniz.

DLC’yi, animeyi ve Edgerunners güncellemesini tanıttığımız haberimize de buradan ulaşabilirsiniz.


Bu arada Night City’den konu açılmışken basit bir FRP sistemiyle Night City’de oyun oynatmak ve oynamak istiyorsanız Cyberpunk RED Easy Mode ücretsiz şekilde yayınlandı. Kural kitabını indirip Night City’de geçen bir hikaye de siz anlatabilirsiniz. Hem şehrin havasını biraz daha soluma teklifini reddedebilecek çok oyuncu da yoktur.

Şehrin havasına hayır deseler bile biraz eddies kazanma fikrine karşı koyamayacaklarından eminim.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.