Haberler

Netflix’e 13 Yeni Anime Geliyor

Netflix, ülkemizde olmasa bile tüm Dünya genelinde oldukça geniş bir anime içeriğine sahip. Ancak orijinal yapım konusunda geçmişte diğer türlere kıyasla görece sessiz kalmıştı.  Sanırım bugüne kadar yaptıkları en önemli anime de, temmuz ayında yayınlanan Castlevania‘ydı.  Netflix, Castlevania ve bünyesindeki diğer animelerin gördüğü ilgiden oldukça memnun olsa görek çünkü geçtiğimiz günlerde Japonya’da yapılan bir etkinlikte önümüzdeki birkaç yılda yayınlamayı planladıkları ve içinde orijinal yapımlar da olan 13 tane yeni animeyi birden duyurdu. İşte o animeler.

Cannon Busters

Aslında bir çizgi roman serisi olan Cannon Busters, daha sonraları Kickstarter sayesinde kaynak toplayarak bir animasyona dönüşmüş. Hikaye ise S.A.M. adında birinci sınıf bir sosyalleşme(!) robotunun, kaybolmuş bir arkadaşını aramaya çıkmasını konu alır. Bu kayıp arkadaşın tehlikedeki bir krallığın varisi bir prenses olması ve S.A.M.’in bu yolculuğundaki refakatçilerinin eski bir tamirat robotu ile aranan azılı bir suçlu olması ile işler iyice eğlenceli bir tehlikeli bir hal alır.


Devilman: Crybaby

Devilman: Crybaby, Go Nagai‘nin yarattığı efsanevi manga serisi Devilman‘ın yeni bir anime adaptasyonu olarak karşımıza çıkıyor. Devilman, dünyayı şeytani güçlerin istilasından korumaklı görevli yarı robot ve yarı şeytan bir varlıktır.  Bu versiyonda ise ana karakter Akira Fudo’nun Devilman olarak kariyerinin ilk zamanlarına tanık olacağız.


B: The Beginning

Aslında geçtiğimiz yıl Perfect Bones olarak duyurulan serinin ismi B: The Beginning olarak değiştirildi. Serimiz ise, fütüristik bir şehir devletinde geçmektedir. Bilim adamları, “yeni” insanlar yaratarak evrensel barışa ulaşmayı hedeflemektedirler. Ancak şehri avucunun içine alan bir seri katil grubunun planları çok farklıdır. Şehrin, ulusal polis gücü de bu grubu yakalamak için hayatlarının görevine çıkacaktır.


Sword Gai: The Animation

Toshiki Inoue‘nin aynı isimli fantastik manga serisinin bir anime olarak yayınlanacağı 2014 yılında duyurulmuştu. Ancak animenin nerede yayınlanacağı ise günümüzde belli oldu. Yapım, sağ kolu yerine şeytani bir kılıç taşıyan Gai isimli yetim bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Geçirdiği trajik bir kaza sonucu, kolu yerine bu kılıçla birleşen Gai, kılıçla birlikte lanetli bir kaderi de üstüne alarak korkunç düşmanlarla savaşmak zorunda kalacaktır.


A.I.C.O. Incarnation

A.I.C.O. Incarnation, My Hero Academia‘nın yapımcılarından yeni bir bilim kurgu serisi olarak karşımıza çıkacak. Geçmişte, “The Burst” denen gizemli bir olay yüzünden devasa bir araştırma şehri tamamen yok olmuştur. Bu şehirde ailesini kaybeden genç bir kız ise, bu şehrin kalıntılarında bazı cevaplara ulaşmaya çalışırken kendi içindeki sırların da kapısını aralayacaktır.


Lost Song

Lost Song, genç bir köylü kızı ile bir şarkıcının hikayesini anlatan ve 12 parttan oluşacak fantastik bir seri olarak karşımıza gelecekmiş. Bu iki kadın ilginç bir tesadüf sonucunda şarkı yoluyla büyü yapabildiklerini keşfederler. Bunun üstüne savaşın eşiğindeki krallıklarını kurtarmak için bir maceraya çıkarlar.


Rilakkuma

Rilakkuma aslında Japonya’da çok popüler olan ve tamamen ticaret için yaratılmıl olan kurgusal bir karakter. Bu karakterin, resminin basılı olduğu ürünler oldukça rağbet görüyor. Ancak bu sevimli ayı, 15 yıllık reklam kariyerinden sonra anime sektöründe de boy göstermeye hazırlanıyor. Stop-motion teknolojisi ile yaratılacak animede, Rilakkuma, Kaoru isimli aşırı çalışan bir ofis robotunun duygulara sahip oyuncak ayısını canlandıracakmış.


Knights of  the Zodiac: SAINT SEIYA

Knights of the Zodiac: Saint Seiya, Masami Kurumada‘nın aynı isimli mangasının “Galaxy War” ve “Silver Saint” hikayelerini anlatacak. Yunan tanrıçası Athena’nın reankarnasyonu, bir grup şövalyeyi özel güçlerle donatır ve onları muhafızları yapar. Bu şövalye grubu ise, Athena’yı diğer Yunan tanrı ve tanrıçalarından korumak için zorlu bir savaşa girmek zorundadırlar.


Baki

Baki de manga uyarlaması serilerden birisi. Keisuke Itagaki‘nin Baki the Grappler isimli mangasından uyarlanacak olan anime, dövüş sanatlarını konu alıyor. Baki isimli genç bir dövüşçü dünyanın en iyisi olmak için babasının adımlarını takip etmeye karar verir ve yoğun bir şekilde eğitime başlar. Bu eğitim, yeri geldiğinde idam edilmeyi bekleyen azılı suçlularla dövüşmeye kadar varacaktır.


Kakegurui

Kakegurui, sanırım bu listedeki en eğlenceli yapım. Hyakkaou Private Academy, sadece en seçkin ve en zengin ailelerin çocuklarının öğrenim görebildiği çok özel bir okuldur. Ancak bu okulun müfredatı normal okullara kıyasla biraz farklıdır. Burada, öğrencilere mükemmel bir kumarbaz olacakları öğretilir. Ve en iyi öğrenme şekli de öğretilenleri bizzat uygulamaktır. Bu okulda, kazananlar krallar gibi yaşarken, kaybedenler olmadık cezalar alır. Yumeko Jabami isimli bir kız, okula kayıt yaptırdığında ise işler değişir çünkü diğer tüm öğrencilere gerçek bir kumarbazın nasıl olduğunu gösterecektir.


Fate/Apocrypha

Fate/Stay Night serisi, Fate/Apocrypha ile ediyor. Fate/Apocrypha, normal serinin bir spin-off’u olarak karşımıza çıkıyor ve çok güçlü büyücülerden oluşan iki klan arasında patlak veren bir savaş etrafında şekilleniyor.


Children of the Whales

Children of the Whales, Abi Umeda‘nın aynı isimli sürresalist mangasından uyarlanıyor.  Mud Whale, sonsuz kum denizde yüzmekte olan ve dünyanın geri kalanından saklı kalmış bir adadır. Bu adada yaşayan insanlar saimia denen özel bir yetenekle hem kutsanmış hem de lanetlenmişlerdir. Çünkü saimia kullanıcısına özel güçler bahşederken ömrünü de oldukça kısaltmaktadır. Bu adadaki Chakuro isimli genç bir çocuk ve arkadaşları, şans eseri başka yerden gelen insanlarla karşılaşırlar. Bu durum, hem bu çocukların hem de Mud Whale’in kaderini derinden etkileyecektir.


Godzilla: Monster Planet

Godzilla: Monster Planet, listedeki tek film özelliğini taşıyor. Aslında Japonya’da gösterime girmiş olan bu film, dünyanın geri kalanı ile Netflix aracılığı ile buluşacak. Filmin konusu ise şöyle. Godzilla, dünyamızı ele geçirmiş ve insanları hayatta kalmak için uzaya kaçmaya zorlamıştır. Bu olayın 20,000 yıl sonrasında ise insanlar, bir zamanlar evleri olan gezegeni Godzilla‘dan geri almak için bir saldırı gerçekleştireceklerdir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Geek Festival Avrasya'nın Ardından

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.