Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Monster Manual’daki Canavarların 3 Boyutlu Çıktısını Alan Adamla Tanışın!

Monster Manual’daki Canavarların 3 Boyutlu Çıktısını Alan Adamla Tanışın!

monster-manual-banner

Bir oyun yönetmenin belki de en zor yanı, tasvirlerinizi oyuncularınızın gözünde canlandırabilmektir. Oyunlarda öyle noktalar olur ki, tarif etmek, çizimlere bakmak, hatta canlandırmak yetersiz kalır. Bu noktada imdadınıza figürler yetişir, tabii figüre ayırabilecek paranız varsa.

Bu dertten muzdarip olan bir tek bizler değilmişiz ki Miguel Zavala adlı deneyimli bir DM, D&D Monster’s Manual’ın son nüshasında yer alan tüm canavarları 3 boyutlu baskı için dizayn etmeye başlamış.

Zavala, önce anlatılan canavarları tasarlıyor, daha sonra bu tasarımları, çıktısı alınınca yapıştırılabilir çoklu parçalar haline gelecek planlara dönüştürüyor. Tasarımcının amacı, oyunlarda kullanılabilecek ucuz figürler yaratmak. Şimdiden Ejderhalardan Tiamat’a, hatta D&D evrenindeki en uzun süreli şakalardan biri olan Dread Gazebo’ya kadar bir çok canavarım tasarımı hazır.

Dread_Gazebo

Modeller amatör ellerden çıkmasına rağmen gerçekten kaliteli gözüküyor. Ayrıca Zavala, modellerini kendisi boyuyor. Böylece hem modeller çıktısının alındığı haliyle boş kalmıyor, hem de gerçekçilik hissini oyunculara daha iyi veriyor ve oyunlara daha da fantastik bir hava katıyor. 3 boyutlu çıktı, biz nerdler için zaten heyecan verici bir teknolojiyken, Miguel Zavala bu fikriyle iyice ağzımızı sulandırıyor! Her ne kadar 3 boyutlu çıktı da pahalı bir uğraş olsa da, figürlere harcanacak para göz önünde bulundurulduğunda, çıktılara verilecek paraya değer gözüküyor.

İlginizi Çekebilir  Monster Hikaye Yarışmasının Birincisi Abra Laptop'una Kavuştu

Zavala’nın tasarladığı planların hepsini kendisine ait thingiverse sayfasından indirip kendi çıktılarınızı alabilirsiniz!