Haberler

Monster Manual’daki Canavarların 3 Boyutlu Çıktısını Alan Adamla Tanışın!

monster-manual-banner

Bir oyun yönetmenin belki de en zor yanı, tasvirlerinizi oyuncularınızın gözünde canlandırabilmektir. Oyunlarda öyle noktalar olur ki, tarif etmek, çizimlere bakmak, hatta canlandırmak yetersiz kalır. Bu noktada imdadınıza figürler yetişir, tabii figüre ayırabilecek paranız varsa.

Bu dertten muzdarip olan bir tek bizler değilmişiz ki Miguel Zavala adlı deneyimli bir DM, D&D Monster’s Manual’ın son nüshasında yer alan tüm canavarları 3 boyutlu baskı için dizayn etmeye başlamış.

Zavala, önce anlatılan canavarları tasarlıyor, daha sonra bu tasarımları, çıktısı alınınca yapıştırılabilir çoklu parçalar haline gelecek planlara dönüştürüyor. Tasarımcının amacı, oyunlarda kullanılabilecek ucuz figürler yaratmak. Şimdiden Ejderhalardan Tiamat’a, hatta D&D evrenindeki en uzun süreli şakalardan biri olan Dread Gazebo’ya kadar bir çok canavarım tasarımı hazır.

Dread_Gazebo

Modeller amatör ellerden çıkmasına rağmen gerçekten kaliteli gözüküyor. Ayrıca Zavala, modellerini kendisi boyuyor. Böylece hem modeller çıktısının alındığı haliyle boş kalmıyor, hem de gerçekçilik hissini oyunculara daha iyi veriyor ve oyunlara daha da fantastik bir hava katıyor. 3 boyutlu çıktı, biz nerdler için zaten heyecan verici bir teknolojiyken, Miguel Zavala bu fikriyle iyice ağzımızı sulandırıyor! Her ne kadar 3 boyutlu çıktı da pahalı bir uğraş olsa da, figürlere harcanacak para göz önünde bulundurulduğunda, çıktılara verilecek paraya değer gözüküyor.

Zavala’nın tasarladığı planların hepsini kendisine ait thingiverse sayfasından indirip kendi çıktılarınızı alabilirsiniz!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Amazon'dan İki Kutu Oyunu Alanlara Bir Tane Bedava!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. basilisklere lanet olsun.flesh to stone atar yatırır uykuya o yüzden karanlık nemli gölet filan olan yerlerde abanın hide in shadows a yoksa hayırlı işler olursunuz.gerçi bunların nereden peydah olacağı belli olmaz ama olsun.bi yerde cok detaylı heykeller görürseniz o zaman cok dikkatli olun.flesh to stone hayat karartır.jelatin küplerde beterdir.dracolichler konuşmaya gerek yok.beholderler üzerinizde uygun bi item varsa fasafisodur.tarrasque ve tiamat da sıkıntı verir.hatta karşılaşırsanız direk 360 la gazlayın.gerisi çerçöp.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.