Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Mehmet Berk Yaltırık ile Korku Dolu Bir Akşam

Mehmet Berk Yaltırık ile Korku Dolu Bir Akşam

İthaki Akademi’nin düzenlediği “Son Gulyabani Mehmet Berk Yaltırık ile Korku Gecesi” etkinliği 2 Ağustos Çarşamba akşamı saat 20.00 ile 22.00 arasında İthaki Kültür adresinde gerçekleşti.

Tarih alanındaki bilgisini korku türüyle harmanlayan Mehmet Berk Yaltırık, gelenlere korku dolu bir gece yaşattı. Tekinsiz evler, cinler, ölüler, Balkanlar’da Osmanlı kaynaklarına yansımış hortlaklar, kabirden çıkanlar, kefeniyle dolaşırken görülenler ve daha pek çok konu ile ilgili anlattığı birbirinden korkunç ve fantastik hikayelerle unutulmaz bir deneyim yaşamamızı sağladı.

Anadolu Korku Öyküleri 2, Güçoburlar ve Aşkın Karanlık Yüzü kitaplarında öyküleri bulunan Mehmet Berk Yaltırık son olarak Yedikuleli Mansur kitabıyla okuyucuların karşısına çıkmıştı. Korku Gecesi’nde hikayelerine ara verdiği sürede okurların kitaplarını imzalayan Mehmet Berk Yaltırık, eski söylenceler ve rivayetlerden oluşan hikayeleri ilerleyen dönemlerde anlatmaya devam edecek. Genellikle Edirne ve İstanbul’da düzenlediği korku gecelerini daha önce Milliyet’e verdiği röportajda şöyle açıkladı.

Ben hikayeleri çarşıda ocağa koyuyorum, Karaağaç’ta demleniyor, korku gecesinde de insanlara bunu servis ediyorum. Korku gecesinde duyuru yapılıyor ve bir hamburgercinin bodrumunda toplanıyoruz. Eskiden sokaklarda anlattığım hikayeleri biraz daha kalabalık bir kitleye canlandıra canlandıra anlatıyorum. Gelen insanlar da kendi rivayetlerini aktarıyorlar. Benimki bir nevi korku meddahlığı.

İthaki Akademi’nin düzenlediği diğer etkinliklerden haberdar olmak için buraya bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  BLUE Jean, Yenilenmiş Haliyle Döndü