Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Jedbang Collectibles, Ankara’da Kapılarını Açtı!

Jedbang Collectibles, Ankara’da Kapılarını Açtı!

Ankaralı çizgi roman ve alt kültür severlerin yeni buluşma noktası olmaya aday Jedbang Collectibles bugün kapılarını açtı. Mağazanın sahibi Ertan Ergil bu yoğun gününde bizleri kırmayarak kısa bir sohbet isteğimizi geri çevirmedi.

FRPNET: Öncelikle sizi tekrar tebrik etmek istiyorum gerçekten çok güzel bir mekan olmuş. Bizlere biraz kendinizden bahseder misiniz?

Ertan Ergil: Teşekkür ederim. Jedbang Collectibles figür markamızın adı, 15 sene önce kurulduk. Sideshow Collectibles, Kotobukiya, Hot Toys, DC Collectibles gibi dünyanın en ünlü ve en güçlü figür markalarının Türkiye distribütörüyüz.

FRPNET: Çoğunlukla alt kültür ve hobi odaklı mağazalar ya da mekanlar İstanbul’dan başlayıp daha sonra Ankara, İzmir belki Antalya gibi şehirlere açılmayı tercih ediyorlar. Sanırım sizin ilk olarak Ankara’yı seçmenizde Ankaralı olmanızın etkisi büyük?

Ertan Ergil: Aynen öyle. Çoğu kişi bilmez fakat biz bu işi çoğunlukla İnternet üzerinden yapıyoruz – 11 ya da 12. senemizdeyiz ve bu işi Gerekli Şeyler ile birlikte ilk yapanlardanız. Gerekli Şeyler’in Nişantaşı mağazasının kapanması ile bizim açılmamız gerçekleşti. Biz zaten 15 senedir Sideshow Collectibles, Kotobukiya, Hot Toys, DC Collectibles, Kidrobot gibi isimlerin Türkiye distribütörüyüz ve aslında İstanbul’daki çoğu mağazanın dağıtımcılığını da biz yapıyorduk, distribütörüydük. Artık bölünmeyelim, düzgün bir yere çıkalım derken bir de mağaza açalım dedik, hem çizgi roman severler hem de figür severler yararlanabilsin diye ve bu yüzden madem Ankara’da yaşıyoruz Ankara’da açalım dedik.

İlginizi Çekebilir  Yabani Dergi'nin 4. Sayısı Hazır!

FRPNET: Peki büyümeyi, örneğin İstanbul’da yeni dükkanlar açmayı düşünüyor musunuz?

Ertan Ergil: Aynen, bugün de görüştüğümüz kişiler oldu franchise konusunda İstanbul ve Antalya’dan. Belki franchise vererek belki de kendimiz açarız fakat büyümeye devam edeceğiz.

FRPNET: Peki burayı büyütmek gibi bir planınız var mı? Örneğin mağazaya ek olarak bir kafe açmak gibi?

Ertan Ergil: Aslında böyle bir planımız vardı fakat bulunduğumuz bölgede ruhsat oldukça sıkıntılı bir konu dolayısıyla bunu gerçekleştiremedik. Kafe olmasa bile üst katı yabancı çizgi romanlara ayırmak ya da müsait olursa yan tarafa geçerek genişlemek gibi planlarımız var.

7-8-9 Nisan tarihleri arasında açılışa özel indirimleri ve çekilişleri ile Jedbang, Ankaralı çizgi roman severleri bekliyor.

Jedbang Collectibles adresi:

Rabindranath Tagore Cd. (4. Cd. ) No:29/B Yıldızevler 06550 Ankara