Haberler

Jedbang Collectibles, Ankara’da Kapılarını Açtı!

Ankaralı çizgi roman ve alt kültür severlerin yeni buluşma noktası olmaya aday Jedbang Collectibles bugün kapılarını açtı. Mağazanın sahibi Ertan Ergil bu yoğun gününde bizleri kırmayarak kısa bir sohbet isteğimizi geri çevirmedi.

FRPNET: Öncelikle sizi tekrar tebrik etmek istiyorum gerçekten çok güzel bir mekan olmuş. Bizlere biraz kendinizden bahseder misiniz?

Ertan Ergil: Teşekkür ederim. Jedbang Collectibles figür markamızın adı, 15 sene önce kurulduk. Sideshow Collectibles, Kotobukiya, Hot Toys, DC Collectibles gibi dünyanın en ünlü ve en güçlü figür markalarının Türkiye distribütörüyüz.

FRPNET: Çoğunlukla alt kültür ve hobi odaklı mağazalar ya da mekanlar İstanbul’dan başlayıp daha sonra Ankara, İzmir belki Antalya gibi şehirlere açılmayı tercih ediyorlar. Sanırım sizin ilk olarak Ankara’yı seçmenizde Ankaralı olmanızın etkisi büyük?

Ertan Ergil: Aynen öyle. Çoğu kişi bilmez fakat biz bu işi çoğunlukla İnternet üzerinden yapıyoruz – 11 ya da 12. senemizdeyiz ve bu işi Gerekli Şeyler ile birlikte ilk yapanlardanız. Gerekli Şeyler’in Nişantaşı mağazasının kapanması ile bizim açılmamız gerçekleşti. Biz zaten 15 senedir Sideshow Collectibles, Kotobukiya, Hot Toys, DC Collectibles, Kidrobot gibi isimlerin Türkiye distribütörüyüz ve aslında İstanbul’daki çoğu mağazanın dağıtımcılığını da biz yapıyorduk, distribütörüydük. Artık bölünmeyelim, düzgün bir yere çıkalım derken bir de mağaza açalım dedik, hem çizgi roman severler hem de figür severler yararlanabilsin diye ve bu yüzden madem Ankara’da yaşıyoruz Ankara’da açalım dedik.

FRPNET: Peki büyümeyi, örneğin İstanbul’da yeni dükkanlar açmayı düşünüyor musunuz?

Ertan Ergil: Aynen, bugün de görüştüğümüz kişiler oldu franchise konusunda İstanbul ve Antalya’dan. Belki franchise vererek belki de kendimiz açarız fakat büyümeye devam edeceğiz.

FRPNET: Peki burayı büyütmek gibi bir planınız var mı? Örneğin mağazaya ek olarak bir kafe açmak gibi?

Ertan Ergil: Aslında böyle bir planımız vardı fakat bulunduğumuz bölgede ruhsat oldukça sıkıntılı bir konu dolayısıyla bunu gerçekleştiremedik. Kafe olmasa bile üst katı yabancı çizgi romanlara ayırmak ya da müsait olursa yan tarafa geçerek genişlemek gibi planlarımız var.

7-8-9 Nisan tarihleri arasında açılışa özel indirimleri ve çekilişleri ile Jedbang, Ankaralı çizgi roman severleri bekliyor.

Jedbang Collectibles adresi:

Rabindranath Tagore Cd. (4. Cd. ) No:29/B Yıldızevler 06550 Ankara

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Free RPG Day 2020 Etkinliği Ertelendi

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Deselerki Silver Surfer çekiyoruz kim oynasın? ben açık ara Atiba Hutchinson derdim:) acaip benziyor kafa yapısı falan tam noirin redd. gümüşe boya aynısı:)

  2. Evet açıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Ancak bir konu hakkında görüşlerimi belirtmem lazım; 08.04 cumartesi günü (açılış günü) saat 10.00’da dükkanda kimse yoktu. Kokteyl düzenleyecek firma ile çiçekçi ve birde ben vardım. Yarım saat daha kimse gelmedi. Ertesi gün 11.15’te mağazaya tekrar gittim. Dükkan açılmış ve bir kaç müşteri vardı. Müşterilerden biri bir figürle ilgili bilgi almak istedi bu sefer de mağazada bulunan bir bayan, arkadaşlarını beklediklerini ve o arkadaşın birazdan geleceğini söyledi.
    Bunlar yeni açılmış bir firmada olmaması gereken, hevesle giden müşteriyi (benim gibi) mağazadan soğutan davranışlardır. Site olarak takip ettiğim ve mağazanın açılmasına çok sevindiğim jedbang, umarım bu aksaklıkları giderir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.