Haberler

J.K. Rowling, Favori Şarkıcısını Pottermore’a Anlattı

jk-rowling-kitap-banner

Daha geçenlerde Harry Potter ve kankalarının son Quidditch Dünya Kupasında boy göstermelerinin yarattığı ilgiyi Büyücülük Dünyasından daha fazla haberle artırmak isteyen J.K. Rowling, Pottermore`da çok sevdiği ünlü şarkıcı Celestina Warbeck hakkında bilgi verdi. Gallerli şarkıcı Shirley Bassey’den hem tarz hem de görünüş olarak ilham aldığını söyleyen Rowling, favori şarkıcı cadısının ismini de Uluslararası Af Örgütü’nde çalışan bir arkadaşından aldığını belirtti.

Singing Sorceress olarak da bilinen Warbeck, “You Charmed the Heart Right Out of Me”, “A Cauldron Full of Hot, Strong Love” gibi hitleriyle biliniyor.

shirley-bassey-pottermoreAnnesi Muggle, babası Bakanlığın Muggle İrtibat Dairesi`nde çalışan büyücü bir memur olan Warbeck`in sıradışı sesi ve sahne yeteneğinin çok erken yaşlarda dikkatleri üstüne topladığını anlatan Rowling, sanatçının Hogwarts`ta da kendini gösterdiğini düşünüyor. Büyücülük sahne okulu olmadığını öğrenen Warbeck`in annesi, Gryffindor`lu kızının yeteneklerini göstermesi için okul yönetimine sık sık bir koro, tiyatro kulübü ve dans sınıfı kurulması istediğini belirten postalar atmış. Özellikle dans sınıfının eksikliğini son Üç Büyücü Turnuvası`nda görmüştük zaten, o yüzden anne Warbeck`e hak vermeden geçemiyoruz. Sahne şovlarının biletleri sıklıkla kara borsaya düşen Celestina, aynı zamanda St. Mungo Sihirsel Hastalıklar ve Sakatlıklar Hastanesi`ne para toplama kampanyası için Puddlemore United marşı “Beat Back Those Bludgers, Boys, and Chuck That Quaffle Here”ı söyleyerek yardımsever bir sanatçı olarak da kendisini göstermiş.

Mesleki hayatı başarılarla dolu olsa da, Celestina`nın hızlı bir özel hayatı olduğu biliniyor. 3 kocası ve 1 oğlu olan sanatçıyla ilgili merak ettiğiniz daha fazla detayı Pottermore.com`dan öğrenebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.