Haberler

Harry Potter Yine Magazin Kurbanı

jk-rowling-kitap-banner

Daily Prophet gibi çok satan bir gazete nasıl olur da yılan gibi yazan magazinci Rita Seeker’ı hâlâ bünyesinde tutar bilemiyorum. Önüne gelen köşe yazarı. Yaşın artık dedikodu zamanını geçti teyzee, kime diyoruz?

Rita’ya haklı sitemimi ilettikten sonra konuya geçiyorum: J.K. Rowling, Mart’tan beridir Pottermore web sitesinde Patagonya’da oynanan Quidditch Dünya Kupası’nı yazıyordu. Bugün ise, finallerde Dumbledore’un Ordusu grubunun finallerde boy gösterişini, Daily Prophet’te Rita Seeker’ın ağzından takipçilerle paylaştı. Paylaştığı anda da site çöktü zaten. Bugün yayınlanmasının bir sebebinin Orlando’da açılan Diagon Alley Tema Parkı olması söyleniyor. Tabii yeni çıkması planlanan ‘Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar‘ film serisine gelinceye kadar arayı soğutmamayı da planlıyorlar.

harry-potter-hermione-ronYıllardır Harry ve takımının kitaplardan sonra ne işler yaptığını merak eden fanları biraz da olsun tatmin edecek hikayecik/gazete kupürü, olaylardan 16 yıl sonra finalleri izlemeye gelen Potter ve Weasley ailelerini, Luna ve Neville’i ve etraflarında dönen dedikoduları anlatıyor. Yok Ginny’le Harry kavgalı mıymış, yok Hermione Ron’a kalmış, efendim Bill Weasley nasıl taş gibi kızla evlenmiş, yoksa aşk iksiri miymiş? Daha neler! Bu kadının ağzı torba değil ki büzesin.

Hermione hakkındaki kısım inanılmaz hoşuma gitti, o sebeple sadece orayı size çevirerek iletiyorum. Kalanını, ortamında okumak için Pottermore’a üye olmak gerekiyor (site pek hoş ve diğer Daily Prophet yazılarını okuyabilirsiniz) ya da üye olmadan buradan okuyabilirsiniz.

Hermione Granger tabii ki grubun tehlikeli kadınıydı. Zamanın haber başlıkları, kaslı Viktor Krum tarafından baştan çıkarılmadan önce gençken Potter’ın duygularıyla oynadığı ve en sonunda Potter’ın sadık yancısına kaldığını gösteriyor. Büyü Kanun Yaptırımları Departmanı’na müdür yardımcısı olarak jet hızıyla yükselmesinden sonra şimdi de Bakanlık’ta daha da yükselmenin peşinde olan Granger’ın, Hugo ve Rose isimli iki çocuğu bulunmakta. Hermione Granger bir cadının her şeye sahip olabileceğinin bir kanıtı mı? (Hayır-saçına bir bakın.)

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Black Panther Filminin Yönetmeni Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.