Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Milli Jedi Takımını Kurmaya Az Kaldı!

Milli Jedi Takımını Kurmaya Az Kaldı!

lightsaber-academy-gif

İtiraf edelim spor yapmak bir kısmımızı hayli üzen bir konu. Uzakdoğu sporları, spor yapmaya üşenmeyen arkadaşlarımızın ilk tercihlerinin başında geliyor ama şimdi anlatacağım sporun yanına yaklaşamaz.

İtalya’dan 3 sporsever arkadaşın kurduğu LudoSport – Lightsaber Combat Academy ile gerçek hayatta ışın kılıçları olsaydı bunlarla nasıl dövüşülürdü sorusunun cevabı veriliyor.

Bu arkadaşlar daha önce aikido, judo, ju-jitsu, kempo karate, savate gibi sporlar yapmışlar, daha sonra çeşitli doğu ve batı kılıç ustalarına danışmışlar, ortaya yeni bir teknik çıkarmışlar. Biraz izleyince saydığım sporlardan izler bulmamak mümkün değil tabii ama adamları eleştirecek noktada değilim.

Yedi dövüş stili var, her biri birbirinden farklı karakterdeki stiller. Işın kılıcı olarak da Master Replicas veya Hasbro™’nun ışın kılıçları, teatral kılıçlar ve dövüş kılıçları kullanılıyor. Çıraklar, acemiler ve Padawanlar mavi ışın kılıcı; Jedi, Jedi şövalyeleri ve Jedi ustaları istedikleri renkte –kırmızı hariç- ışın kılıcı kullanıyorlar. Sith Acolyte, Sith çırağı ve Sith lordu seviyesindekiler de doğal olarak kırmızı ışın kılıcı kullanıyorlar.

İlginizi Çekebilir  Işın Kılıcı Eğitimi Veren Jedi Okulu Açıldı

Dediğim gibi, arkadaşlar maalesef İtalya’nın 7 şehrinde salon açmışlar. Yolunuz düşer de öğrenip buraya da bir salon siz açarsanız üşenmem gelirim.

Detaylı bilgi için buradan buyrun.