Haberler

Milli Jedi Takımını Kurmaya Az Kaldı!

lightsaber-academy-gif

İtiraf edelim spor yapmak bir kısmımızı hayli üzen bir konu. Uzakdoğu sporları, spor yapmaya üşenmeyen arkadaşlarımızın ilk tercihlerinin başında geliyor ama şimdi anlatacağım sporun yanına yaklaşamaz.

İtalya’dan 3 sporsever arkadaşın kurduğu LudoSport – Lightsaber Combat Academy ile gerçek hayatta ışın kılıçları olsaydı bunlarla nasıl dövüşülürdü sorusunun cevabı veriliyor.

Bu arkadaşlar daha önce aikido, judo, ju-jitsu, kempo karate, savate gibi sporlar yapmışlar, daha sonra çeşitli doğu ve batı kılıç ustalarına danışmışlar, ortaya yeni bir teknik çıkarmışlar. Biraz izleyince saydığım sporlardan izler bulmamak mümkün değil tabii ama adamları eleştirecek noktada değilim.

Yedi dövüş stili var, her biri birbirinden farklı karakterdeki stiller. Işın kılıcı olarak da Master Replicas veya Hasbro™’nun ışın kılıçları, teatral kılıçlar ve dövüş kılıçları kullanılıyor. Çıraklar, acemiler ve Padawanlar mavi ışın kılıcı; Jedi, Jedi şövalyeleri ve Jedi ustaları istedikleri renkte –kırmızı hariç- ışın kılıcı kullanıyorlar. Sith Acolyte, Sith çırağı ve Sith lordu seviyesindekiler de doğal olarak kırmızı ışın kılıcı kullanıyorlar.

Dediğim gibi, arkadaşlar maalesef İtalya’nın 7 şehrinde salon açmışlar. Yolunuz düşer de öğrenip buraya da bir salon siz açarsanız üşenmem gelirim.

YouTube player

Detaylı bilgi için buradan buyrun.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.