Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Hogwarts: Eğitimde Asırlardır Çağdaş

Hogwarts: Eğitimde Asırlardır Çağdaş

hogwarts

Eğitim şart dostlar. Hele ki büyücülük eğitimi öyle kenar mahalle tekklerinde yapılacak iş, Bulgaristan’ın dağlarında gidilecek yerlerde olmaz.

Büyücülük eğitiminde tek bir okul öneririz, o da Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu. Gerisi hep yönetici yetiştiriyormuş ama Hogwarts teknik okul.

hogwartsBilen bilir, Muggle dünyasında MIT, Yale falan açık üniversite amacıyla internete dersler koyuyordu. Aslında bu onların kendi fikri değil. Hogwarts’da bu yapılıyordu -neticede asırlardır çağdaş. Yüksek mahkeme Wizangamot‘un desteğiyle yapılan bu uygulamada Hogwarts’a gidemeyen büyücülere 9 haftalık kurslar ve 7 yıllık eğitimin takibi bedava. Üstüne üstlük kabul mektubunuzu da adresinize yolluyorlar.

İnsan gerçekten hayret ediyor. Kayıt yaptıran öğrenciler hem çevrimiçi Hogwarts öğrencileriyle tanışıp kaynaşabiliyor, hem de Daily Owl‘u takip edip Hogwarts kulüplerine üye olabiliyor. Bu arada kasanızı ayarlayıp kitap ve gerekli teçhizat için paranızı yönetmeniz gerek. Neyse ki Gringotts birinci sınıflara cömert, 101 küsur galleon veriyor başlangıç olarak. Ardından ders seçimine geliyor sıra. Doğal olarak birinci sınıfların dersleriyle başlıyorsunuz: Astronomi, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma, İksirler vs.

İlginizi Çekebilir  Harry Potter Hayranlarını Şaşırtan Açıklama!

Bilgilerinizi pekiştirmek, hiç bilmediğiniz konulara el atmak veya “Hogwarts bizim okuldan daha çok kokuyordur, hıh,” demek için buraya bir uğrasın.

Utanmadan McGonagall’dan gelen kabul mektubunuzu da çerçeveletip odanıza asın. Ben öyle yapacağım.