Haberler

Kıyamet Gösterisi Radyoya Uyarlanıyor

kiyamet-gosterisi-banner

BBC’nin süper radyo oyunlarından bahsetmeyeli bayağı zaman oldu sevgili okuyucular. Şimdi yine harika olacağından emin olduğum bir radyo oyunu haberiyle karşınızdayım. Neil Gaiman abinizin Yokyer kitabını radyo oyununa uyarlayan ekip şimdi de Terry Pratchett ve Gaiman’ın klasik romanı Kıyamet Gösterisi’ni (Good Omens) BBC Radio 4 için hazırlayacak!

Aralık 2014’te altı parça olarak yayınlanması planlanıyormuş oyunun. Otostopçu’nun Galaksi Rehberi ve Yokyer’in radyo için senaryosunu yazıp yöneten Dirk Maggs yine aynı şekilde işin başındayken Neil Gaiman da yanında yardımcı yapımcı olarak emeğinin karşılığını bekleyecek.

neil-gaiman-terry-pratchett

Peki ya kimler seslendirecek bu uyarlamayı? Açıkçası BBC’den beklendiği gibi yine İngiliz oyuncuların en iyilerini seçmişler: Peter Serafinowicz’i Galaksinin Koruyucuları’ndan hatırlarsınız (ya da Black Books izleyenler belki daha iyi hatırlar), Mark Heap’i pek çok İngiliz yapımında görmüşsünüzdür. İkisi Crowley ve Aziraphale’i seslendirecek. Geri kalan oyuncuları da tanıyorsunuz: Yelken kulaklı Merlin Colin Morgan, Sherlock’tan sevdiğimiz lab asistanı Louise Brealey, Game of Thrones’dan Clive Russell ve daha fazlası…

Onu beklerken ne dinlesek diye düşünen varsa şu anda BBC Radio 4 Extra kanalında Doctor Who’nun radyo oyunu dinlenebilir. 8. Doktor ve maceraları her Pazar yayınlanıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.