Haberler

Ghost in the Shell ve Project 2501

ghost-in-the-shell-banner

Ghost in the Shell birçoğumuzun tekrar tekrar izlediği ve izlemeyenlere özellikle tavsiye ettiği bir anime. Shirow Masamune tarafından yaratılan manga, Mamoru Oshii yönetmenliğinde anime haline getirildi. Bu senenin başlarında ise Rupert Sanders’ın, bu eserin Live Action (film) çekimini yöneteceği açıklandı.

Amazing Spiderman 2, X-Men: First Class ve Person of Interest gibi kaliteli işlerde çalışmış grafik tasarımcı Ash Thorp kendisi gibi yetenekli sanatçılarla birlikte Ghost in the Shell fotoğraf projesi olan Project 2501’i ortaya çıkardılar.

Proje, Ghost in the Shell animesinin açılışından yola çıkılarak yapılmış. İyi mi kötü mü bilemiyoruz ama Dreamworks’ün live action projesi ile Ash Thorp ve otuz kişilik ekibinin bu güzel işi birbirinden tamamen bağımsız.

Bu kadar adını geçirmişken konusundan da biraz bahsedelim. 2029 yılında geçen hikaye sibernetik sistemler ile insanların gitgide iç içe hale geldiği dönemde bir hacker olan Puppet Master’ın devlete ait gizli bilgileri ele geçirmesi ve devletin bu konu ile görevlendirdiği özel birliği konu almaktadır. Temelde konu basit gibi gözükse de insan – makine ilişkisindeki sınır ve sınırsızlık çok iyi işlenmiştir. The Matrix filminde de Wachowski Kardeşler, örnek aldıkları temelin Ghost in the Shell olduğunu film çıktıktan sonraki senelerde açıklamışlardı.

Bu çekimlerden bazı kareleri aşağıda girebilirsiniz. Ghost in the Shell’i bilmeyenler için bazı fotoğraflar iş yerinizde açmak için sakıncalı olabilir. (NSFW) :) Proje ile ilgili daha fazla görsele buradan ulaşabilirsiniz.

Project 2501 videosu:

Project 2501 resimleri:

dnveybm8090rlvfgirnk dua14px2qo0v5cxvrxtf GITS_SITE_1920_AT_18 GITS_SITE_1920_AT_20 GITS_SITE_1920_AT_22 GITS_SITE_1920_AT_23 gygqin2tbt10iwc876lq is3bqqlm9knayo14jgun wwpcqucpvw90vaca3pkt

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  "Defeat the Dragon" Kutu Oyunu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.