Haberler

FRP Oyunlarınızda Kullanabileceğiniz Onlarca Arkaplan Müziği

FRP oynarken önemli etmenlerden birisi de müzik ve atmosferdir. Bazı oyun yöneticileri için ise mekan tasvirinde ve oyuncuları dünyaya daha iyi sokabilmek için müzik vazgeçilmez bir unsurdur. İşte oyunlarınızda kullanabileceğiniz onlarca müzik listesi

Tıpkı filmlerde olduğu gibi FRP oyunlarındaki sahne geçişlerinde ve yaşanan olayları vurgulamak için müzik, eşsiz bir yardımcı haline gelebilir.

Bir mezarlığın altındaki zindanları keşfederken çalınan ürkütücü bir müzik, oyuncuları diken üstünde tutacaktır. Ya da tavernada çalan eğlenceli müzikler oyuncuların da eğlenme dozunu etkileyecektir.

Bu durumun farkında olan Brian Davis isimli bir oyuncu ise insanların oyunlarında kullanabilmeleri için onlarca ortama uygun müzik listesi hazırlamış. Bu müzik listelerini Spotify üstünden rahatlıkla çalabilirsiniz. İşte Brian Davis‘in hazırladığı müzik listeleri:

Çevre Müzikleri

Arkada sakin sakin çalması için hazırlanan çevre listeleri ile dikkati fazla dağıtmadan oyuncularınızı yavaşça ortamın havasına sokabilirsiniz.

Atmosferik Müzikler

Önceki kategoriye göre daha yüksek ve dikkat çekici olan bu müzikler ile bir yerin tasvirini daha başarılı bir şekilde yapabileceksiniz.

Savaş Müzikleri

Bu müzik listeleri ile savaşlarınızı daha çarpıcı ve heyecanlı hale getirebilirsiniz.

Canavarlar İçin Müzikler

Bazı canavar türlerini belirli müzikler ile eşleştirmek, uzun süreli oyunlarınıza güzel bir renk katabilir. Böylelikle oyuncular çalan müziğe göre başlarına aşağı yukarı ne geleceğini tahmin edebilir.

Belirli Ruh Halleri İçin Müzikler

Bazen spesifik bir karşılaşmadan ziyade içinde bulunulan ruh hali yani İngilizce tabirle mood için müzikler kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.