Haberler

FRP Oyunlarınızdaki Haritalar İçin Uydudan Yardım Almayı Unutmayın

Haritalar, FRP oyunlarındaki önemli parçalardan biridir. Harita ne kadar iyi olursa maceramızı canlandırmamız bir tık daha kolay olur. Ayrıca haritalar oyunun geçtiği diyara aitlik hisside verir. Hikayemiz nasıl bir diyarda geçiyorsa ona göre yeryüzü şekilleri, yapılar olacaktır.
Yayınlanan hazır maceraların yanında harita da oluyor. Peki ya kendiniz bir macera hazırlayacağınız zaman harita konusunu nasıl hallediyorsunuz? Kendi haritalarınızı yaratmanıza yardımcı olacak bir konudan bahsedeceğiz.

Fazla uzağa gidip uzun uğraşlara girmenize gerek yok. Sadece yaşadığınız çevreye bakın ama oldukça yüksekten bakmanız lazım. Bunun için Google Maps ve benzeri uygulamalar işinizi görecektir.

İlgili Makaleler

Uydu fotoğrafları hayal gücünüze sandığınızdan daha fazla yardımcı olabilir. Yalnız bu uygulamaları kullanırken menüden uydu kısmına tıklayın. Bu sayede yeryüzü şekillerini görebileceksiniz. Oradaki orman veya göl, maceranız için çok önemli olabilir.

Haritaları araştırmaya bulunduğunuz çevreden veya ilginizi çeken herhangi bir yerden başlayabilirsiniz. Öncelikle kıyı şeritlerini ve haritada gördüğünüz yolları belirleyin. Sonrasında bu yollara ve kıyı şeridine göre istediğiniz şekilde evleri, hanları, kaleleri yerleştirebilirsiniz.

Maceranızın geçeceği diyara göre mekan arayışında bulunabilirsiniz. Mesela maceranız kaotik, nüfusun çok olduğu bir yerde geçecekse ona göre çarpık kentleşmenin yaygın olduğu bir şehrin fotoğrafından yararlanabilirsiniz. Şehir ve kasaba fotoğraflarını kullanırken bazı kısımları değiştirmekten çekinmeyin. Bir yerde stad veya alışveriş merkezi vardır ve bunları gladyatör arenası veya bir göle çevirebilirsiniz.

Bazı bölgelerde alışılmışın dışında yerleşim şekli görebilirsiniz. Bunun hakkında biraz araştırma yaparsanız altından çok ilginç nedenler çıkabilir. Genelde değişik doğal sebeplerden dolayı oluyor ve bunu maceranızda güzel bir aksiyon etmeni olarak kullanabilirsiniz.

Elinize kağıt kalemi aldığınızda unutmayın. FRP’nin amacı hayal gücümüzü canlı tutmak. Haritalarınızı yaratırken elinizi korkak alıştırmayın.

Ha bu arada unutmadan. Hangi programla, nasıl harita çizebilirim sorunsalı yaşıyorsanız Inkarnate hakkında hazırladığımız yazıya da mutlaka göz atın deriz.

İlginizi Çekebilir  Yeni Bir FRP Oyunu İçin Test Oyuncuları Aranıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu