Son Haberler
Anasayfa » Haberler » En İyi Canavar Hikayesi Yarışmasında Son Durum

En İyi Canavar Hikayesi Yarışmasında Son Durum

monster-laptop

7 Kasım tarihinde başladığımız “En iyi Canavar hikayesini yazın, Türkiye’nin en iyi oyun bilgisayarı Monster‘ı kazanın!” başlıklı yarışmamıza katılım dün gece sona erdi.

Doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar yaratıcı insanı bir amaç uğrunda bir araya getirebilmek bizi çok mutlu etti. Bu kadar fazla katılım olacağını -ne yalan söyleyelim- çok da beklemiyorduk.

Ülkemizde hikaye yarışmalarına olan ilginin çok yüksek olmaması, üstüne üstlük yarışmamızın da belirli bir konsept üzerine kurulu olması sonucunda pek bir katılım olmaz diye düşünürken gelen hikayelerin sayısı 200’e yakın oldu. Gerçi Türkiye’nin en yüksek performanslı bilgisayarlarından olan Monster Abra‘yı kazanmayı tabii ki herkes istiyor.

Hikayeler geldi ve jürinin inceleme süreci başladı. Hikayeler, alanlarında uzman olan Göktuğ Canbaba, Erbuğ Kaya, Kayra Keri Küpçü, Seçkin Sarpkaya ve Mehmet Berk Yaltırık‘tan oluşan jüri tarafından değerlendirilmeye başlanacak. İlk duyurumuzda Ocak ayı ortasında yarışma sonuçlarının açıklanacağını söylemiştik ancak bu kadar hikayeyi rahat rahat okuyup her hikayenin hakkını vererek değerlendirebilmek adına değerlendirme süresini biraz uzattık.

İlginizi Çekebilir  8-Bit Hobbit

Yarışmamızın sonuçlarını Ocak ayı sonunda açıklayacağız. Siz de bu sırada ödülünüzü inceleyebilirsiniz.

Katılan herkesin aklına, kalemine sağlık.