Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Monster Ödüllü Hikaye Yarışmamız Sonuçlandı

Monster Ödüllü Hikaye Yarışmamız Sonuçlandı

monster-hikaye-banner

7 Kasım tarihinde başlayan, Monster Bilgisayar ile ortaklaşa düzenlediğimiz mitolojik yaratıklar konseptli hikaye yarışmamız sonuçlandı.

200’e yakın hikaye yazıldı, kalemler sallandı, tuşlara basıldı ve pek çok yazar, hem Türk mitolojisinin efsanevi yaratıkları olan hem de Monster Notebook’un üst düzey performans ve oyun makinelerine adını veren Semruk, Tulpar, Huma, Abra ve Markut’u anlattı. Büyük an geldi ve kazanan hikaye ve yazarı belli oldu.

Göktuğ Canbaba,Erbuğ Kaya, Kayra Keri Küpçü, Seçkin Sarpkaya ve Mehmet Berk Yaltırık‘tan oluşan jüri tarafından 1,5 ayı aşkın süre boyunca tüm hikayeler okundu, incelendi, ince elendi sık dokundu ve kazanan isim belirlendi.

Normal şartlarda sadece 1 adet kazanan öykü açıklanacaktı ancak sizlerden gelen yorumlar doğrultusunda ilk 5’i açıklamaya karar verdik. Fakat sadece 1. olan hikayenin yazarı üst düzey Monster Abra‘yı kazanacak.

Evet, 200’e yakın hikaye arasından kazanan hikaye Yaltar Han Efsanesi oldu ve Monster Abra‘yı kazanan kişi de Adil Öztürk oldu.

monster-abra-resim1

Sizler istediniz, biz de sunalım istedik. Bu durumda ilk 5 de şu şekilde oluştu:

  1. Yaltar Han Efsanesi – Adil Öztürk
  2. Yalbuz’un Varisleri – Bilge Çiğdem Öztunç
  3. Yadacının Efsanesi – Uğur Aslan
  4. Bedel – Ahmet Ayhan
  5. Ay ve Güneş – Harun İçöz
İlginizi Çekebilir  Yüksek Performanslı Monster Oyun Laptopları

Gönül isterdi ki dereceye giren herkese bir hediye verelim ancak maalesef birinci olamayanlara bu güzel hikayeler için teşekkür ediyoruz.

Adil Öztürk’ü, yazdığı başarılı hikayeden ötürü tebrik ediyoruz. Kendisi sadece Monster Abra model bilgisayarı kazanmakla kalmadı, Monster Notebook ile birlikte verilecek hikayeyi okurlara kazandırmış oldu.

Adil Öztürk’ün Yaltar Han Efsanesi isimli hikayesine hemen buradan ulaşabilirsiniz.