AYBABTUHaberler

Ejderha Mızrağı Evreni Dungeons and Dragons’a Dönüyor

Wizards of the Coast’un son yayınladığı Unearthed Arcana ile Ejderha Mızrağı’nın Dungeons and Dragons oyun sistemine geri döneceği artık netlik kazandı.

Wizards, Dungeons and Dragons FRP sistemine entegre etmeden önce test etmek istediği yeni ırk, sınıf, alt sınıf ve diğer mekanikleri öncelikle Unearthed Arcana adını verdiği, herkes tarafından ücretsiz erişilebilir birkaç sayfalık PDF dosyasıyla tanıtmakta. Amacı bu yeniliklerin D&D kurallarına uyum sağlayıp sağlamadığını, dengeleri bozup bozmadığını görmek ve yeni çıkarmayı planladığı kitaplarına bu yenilikleri dâhil etmek.

Geçtiğimiz gün yayınlanan yeni Unearthed Arcana materyali Heroes of Krynn bizlere büyük vaatlerde bulunuyor. Oynanabilir Kender ırkının özellikleri, Sorcerer sınıfı için Ay Büyüsü (Lunar Magic) kökeni, Solamniya Şövalyesi olabilmemiz için gerekli olan Background ve Feat’ler, Yüksek Büyücülük Kuleleri’ne mensup Beyaz, Kırmızı ya da Kara Cübbeli bir büyücü olabilmemiz için gerekli olan yeterlilikler bizlere sunuluyor.

Bunlar içinde en çok dikkat çeken yeniliklerden biri Kender ırkı. Eski versiyonlarda “kleptoman” olarak tanıtılan Kenderler, Wizards of the Coast’un ayrımcılık karşıtı politikası nedeniyle bu etiketten sıyrılıyor ve yerine “etraflarındaki büyülü aura nedeniyle yakın çevresinde bulunan nesneleri istemsiz olarak keselerine ışınlayan” bir ırk olarak karşımıza çıkıyor.

Zaten Ağustos ayında çıkması planlanan yeni Ejderha Mızrağı romanı Dragons of Deceit ile bu evreni tekrar diriltmeyi kafasına koyan Wizards of the Coast, bu oyun testleriyle de resmî bir Ejderha Mızrağı Kural Seti kitabı yayınlayacağının sinyallerini veriyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.