AYBABTUEdebiyat

Yeni Ejderha Mızrağı Kitabı Dragons of Deceit’in Çıkış Tarihi Resmen Duyuruldu

Ejderha Mızrağı (Dragonlance) evreni yeni kitaplarla dönüyor. Margaret Weis ve Tracy Hickman tarafından yazılmış yeni kitap Dragons of Deceit‘in çıkış tarihi resmen duyuruldu.

Geçtiğimiz yıl, Ejderha Mızrağı‘nın yaratıcıları Tracy Hickman ve Margaret Weis, serinin haklarını elinde bulunduran Wizards of the Coast’a dava açmıştı. Bu dava tutanaklarında yazarların Dragons of Deceit (Hilekârlığın Ejderhaları) ve Dragons of Fate (Kaderin Ejderhaları) isimli kitapları yazdıklarını ancak Wizards of the Coast’un yayını iptal ettiği ortaya çıkmıştı.

Davada bir sonuca varılmadı ancak Ocak 2021’de yeni Ejderha Mızrağı kitaplarının yayınlanacağı açıklanmıştı. Muhtemelen davada taraflar anlaşmaya varmış ve sorun tatlıya bağlanmıştı. Bu da biz Ejderha Mızrağı tutkunlarının işine yaramıştı tabii ki.

Şimdi de Margaret Weis, yaptığı açıklama ile ilk yeni kitap Dragons of Deceit (Hilekârlığın Ejderhaları)’in yayın tarihini duyurdu.

Dragons of Deceit

Uzun bir aradan sonra Krynn topraklarında yeni bir macera okuyacağız. Yapılan açıklamaya göre eski dostlarla karşılaşırken yeni karakterlerle de tanışacağız.

Dragons of Deceit, bu kez Wizards of the Coast tarafından yayınlanmayacak. Muhtemelen serinin hakları konusunda yeni bir anlaşma yapılmış ve bu kez yayıncı, Del Rey Publishing olacak.

Kitap, Dragonlance Destinies Volume I (Ejderha Mızrağı Kaderleri Cilt 1) olarak yayınlanacak ve serinin ilk kitabı olarak raflarda yer alacak.

Kitapta Destina Rosethorn isimli yeni bir kahraman ile tanışacağız. Tracy Hickman, Destina’yı şu açıklama ile tanıttı;

Destina Rosethorn -adından da anlaşılacağı gibi- kaderin gözde çocuğu olduğuna inanıyor. Ancak babası Mızrak Savaşı’nda öldüğünde, özenle inşa ettiği dünyasının yıkılışını izler. Sadece sevgili babasını değil, ona bıraktığı mirası da kaybeder: aile toprakları ve kale. Babasını kurtarmak için cesur bir plan yapar – zamanda geriye gidip ölümünü önlemek.
İlk önce, kender Tasslehoff Burrfoot’un elinde olduğu bilinen Zaman Yolculuğu Aygıtını güvence altına alması gerekiyor ancak zamanı değiştirmek için başka bir büyülü nesneye daha ihtiyacı var; şimdiye kadar yaratılmış en güçlü ve tehlikeli eser. Destina’nın arayışı onu cüce krallığı Thorbardin’den Solace kasabasına ve ötesine götürür ve Zaman Nehri’nin akışını saptırmak, geçmişi değiştirmek ve geleceği sonsuza dek değiştirmekle tehdit eden bir dizi feci olayı harekete geçirir.

Kitapla ilgili başka bilgimiz yok ancak kapak fotoğrafındaki kenderin kıyafetlerine bakarak kendisinin Tasslehoff Burrfoot olduğunu düşünebiliriz.

Kitabın 9 Ağustos 2022 tarihinde raflarda olacağı da belirtildi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.