Anasayfa » Haberler » Efsanevi Strateji Oyunu Crusader Kings’in Kutu Oyunu Geliyor!

Efsanevi Strateji Oyunu Crusader Kings’in Kutu Oyunu Geliyor!

19 Mayıs Cumartesi günü başlayan, PDXCON 2018’den birçok heyecan verici duyurunun arasında, Paradox Interactive takipçilerini şaşırtan fakat bir o kadar da heyecanlandıran bir haber vardı. Paradox Interactive‘in yıldızlarından ve türünün en başarılı oyunlarından biri olan Crusader Kings’in kutu oyunu geliyor!

Oyun şirketi, oyunlar konusundaki yelpazesini genişleterek kutu oyunları sektörüne de el atacağını duyurdu. İlk kutu oyunları için de şirketin göz bebeği Crusader Kings‘i seçtiklerini açıkladı.

Introducing Paradox Board games!

We're extremely excited to announce that Paradox will officially start producing tabletop board games! Work has already begun, check out the Crusader Kings board game Kickstarter right here:https://www.kickstarter.com/projects/1192053011/1481810177

Paradox Interactive paylaştı: 19 Mayıs 2018 Cumartesi

Crusader Kings kutu oyunu için PDXCON ile aynı günde başlayan Kickstarter kampanyası ise saatler içerisinde hedefe ulaştı, hatta hedefte belirtilen miktarı katlamaya devam ediyor. Oyun, Paradox Interactive ile Free League Publishing ortaklığı ile oyuncularla buluşacak. Klasikleşmiş bilgisayar oyununun oyunculara sunduğu detaylı strateji deneyimi ve Avrupa’nın en güçlü hanedanları arasındaki çekişmeler masamıza taşınacak. Oyunun, Kickstarter destekçileri ile Kasım 2018’de çıkması bekleniyor fakat piyasaya çıkış tarihi henüz duyurulmuş değil. Crusader Kings’in kutu oyununu ise Europa Universalis ve Cities: Skylines takip edecek.

İlginizi Çekebilir  Yepyeni Risk: Star Wars Görücüye Çıktı!

Paradox Interactive, kutu oyunu gecelerimize renk katarken, oyun gecelerinden zar zor salim çıkan arkadaşlıklarımıza bir darbe daha vurmaya geliyor. Crusader Kings kutu oyunun Kickstarter kampanyasına buradan göz atabilir, detaylı bilgi alabilir ve destek olabilirsiniz.