Edebiyat

Yeni Drizzt Kitabı Starlight Enclave’in Detayları Belli Oldu

Daha önceki haberimizde önümüzdeki sonbaharda çıkacak yeni Drizzt üçlemesinin ilk kitabının adını sizlerle paylaşmıştık. Bugün kitabın kapağı ve özeti de paylaşıldı!

R.A. Salvatore‘un kaleme aldığı yeni Drizzt Efsanesi kitabı Starlight Enclave, bu sene raflarda yerini alacak. Kitap çıkmadan önce kitapta okuyacağımız hikayenin özeti de paylaşıldı.

Starlight Enclave Özeti

İblis ayaklanmasının durulması ve iki yıllık bir barıştan sonra Menzoberranzan drowlarının hareketlenmesi Jarlaxle’ı endişelendirir. Müttefiklerinin büyük drow Haneleri arasındaki İç Savaş’a sürüklenmesinden korkan Jarlaxle, Zaknafein’in yeteneğine yaraşır silahlarla kuşandığından emin olmak ister, özellikle de Khazid’hea’yla. “Kesici” olarak da bilinen bu güçlü artifakt kılıç pek çok savaş başlatmış, sahiplerini yoldan çıkarmış ve birçok kişinin kanını dökmüştür. Belki de tam da bu yüzden düzenbaz Jarlaxle ve küçük arkadaş grubu silahın son sahibi Doum’wielle’i dondurucu kuzeyde aramaya gidecek; çünkü silahın tam potansiyelini açığa çıkarmanın anahtarı o olabilir….belki de Karanlıkaltı’nda dökülecek kanları önlemenin anahtarı da.

Onlar dünyanın tepe noktasını keşfederken Drizzt de kendi yolculuğuna çıkar, hem ruhani hem fiziksel. Kızı Brie’yi Baş Üstat Kane’le ve inancının temelini oluşturan tekniklerle tanıştırmak ister. Ama ruhani yükselişinden yeni dönen drow kolcu artık inançlarının ne anlama geldiğinden emin değildir. Sadece ailesinin değil, belki de Diyarlar’ın tüm kuzey topraklarının geleceğini belirleyecek bir yolda yürüyecektir.

İki farklı yol: birinde Jarlaxle ve Zaknafein, Menzoberranzan’a kurtuluş sunabilecek parçaları bulmak üzere bir maceraya çıkarken diğerinde Drizzt, sadece kendi ruhuna değil, tüm ruhlara kurtuluş sunabilecek cevaplar arayacak.

İki yolculuğun da sonucu ne olursa olsun Unutulmuş Diyarlar kesin olarak değişecek.

Yeni romanımız Starlight Enclave, 3 Ağustos 2021 tarihinde satışa sunulacak. Kitabı buradan ön sipariş verebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.