Edebiyat

The Princess and the Scoundrel, Leia ve Han Solo’nun Düğününü Anlatacak

Beth Revis‘in kaleme alacağı yeni Star Wars romanı The Princess and the Scoundrel, Leia ve Han Solo’nun düğününü anlatacak. Yeni evli çift balayını Millennium Falcon yerine bir Halcyon starcruiser’ında geçirecek.

Disney yeni romanı 14 Şubat‘ta duyurdu. Günün temasına uygun bir duyuru yaptılar sanmıştık. Meğer 1 Mart’ta açılacak otellerinin reklamını yapmışlar. Biz çok çok uzak bir galaksiden yeni bir hikaye okuyacağız diye düşünmüştük. Leia ve Solo’nun düğününde okunmaya değer nasıl bir macera olacak diye merak ediyorduk.

Fakat önce yazar Star Wars evrenine hakim olmadığını itiraf etti. Ardından da Solo ve Leia’nın balayını geçirdikleri starcruiser’ın Disney World’de açılacak otelinin birebir aynısı olacağını öğrendik. Yani aslında yazarın Star Wars evrenine hakim olması pek de gerekmiyormuş. Disney’in oteline hakim olması yeterlidir belki de.

Aslında Leia ile Han’ın düğününü işleyen ilk roman Beth Revis’inki olmayacak. Mesela daha önce Timothy Zahn‘ın Heir to the Empire romanı düğünden bahsetmişti. Hatta Dave Wolverton da The Courtship of Princess Leia romanında düğün seremonisini anlatmıştı. Wolverton, Leia’nın Han Solo ile evlenmeden önce politik bir evlilik yapmak üzere olduğunu da yazmıştı. Ancak Disney’in Star Wars’u satın alması ile bu hikayeler geçerliliğini yitirdi, canon olmaktan çıktı.

Dolayısıyla The Princess and the Scoundrel, Disney açısından Leia ve Solo’nun düğününü ilk kez ele alan roman olacak.

Kaynak: CBR

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Harrison Ford, Yeniden Indiana Jones Oluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.