AYBABTUEdebiyat

SFWA, Nebula Ödülleri’ne Oyun Senaryosu Kategorisi Ekledi

Amerikan Bilimkurgu ve Fantastik Yazarlar Birliği (Science Fiction and Fantasy Writers of America – SFWA) ve Nebula Ödülleri Komitesi, Nebula Ödülleri‘ndeki iki önemli değişikliği duyurdu. Buna göre; SWFA üyelerinin Nebula oylamasına katılma şartlarında değişiklik yapılırken, yarışmaya yeni bir kategori eklendi.

Bilimkurgu ve Fantastik kültürün başarılı isim ve eserlerini ödüllendiren Nebula Ödülleri’nde iki değişiklik yapıldı. Amerikan Bilimkurgu ve Fantastik Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen Nebula Ödülleri’nde bu yıldan itibaren sadece aktif üyeler oylamaya katılabilecek. Asıl önemli değişiklik ise ödül kategorilerine “Oyun Senaryosu”nun eklenmesi oldu.

İlgili Makaleler

Oyun Senaryoları da Ödüllendirilecek

SFWA’den yapılan açıklamada 2016 yılından bu yana oyun yazarlarının da üye olarak birliğe kabul edildiği belirtilerek, “Oyun Senaryosu adıyla ayrı bir Nebula kategorisi oluşturmakla, teknoloji değiştikçe hikaye anlatımı ortamının da değiştiğini ve yazıda mükemmelliğin kitaplar, hikayeler ve senaryolarla sınırlı olmadığını kabul etmiş oluyoruz” denildi.

Amerikan Bilimkurgu ve Fantastik Yazarlar Birliği’nin, insanlığın teknolojideki sınır tanımazlığını daha fazla gözardı etmeyerek, yazmanın evrenselliğine geniş bir pencereden bakabiliyor olmasına çok sevindim. Monitor başında kilitlenip kaldığımız anların mimarlarından olan oyun yazarları da Nebula’yı hak ediyor fazlasıyla.

Yeni kuralların uygulanacağı 54. Nebula Ödülleri, 16-19 Mayıs 2019 tarihlerinde Los Angeles’ta gerçekleştirilecek konferansın sonunda sahiplerini bulacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Pathfinder Level 6 Senaryosu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.