Edebiyat

Robert Jordan’ın İlk Defa Yayımlanacak Kitabı Okuyucularla Buluşmaya Hazırlanıyor

Zaman Çarkı külliyatının arkasındaki isim, fantastik kurgunun usta kalemlerinden Robert Jordan’ın daha önce hiç yayımlanmamış bir kitabı, okuyucularla buluşmaya hazırlanıyor.

2007 yılında hayata gözlerini yuman Robert Jordan’ın, Zaman Çarkı’nda işlediği fantastik ögelere paralel bir çizgide ilerleyecek olan Warrior of the Altaii, aslında yazarın kaleme aldığı ilk tam roman. Ne var ki kitap bugüne kadar kendine, Jordan’ın epeyce geniş bir yelpaze olarak uzanan basılmış eserleri arasında bir türlü yer bulamamıştı.

Jordan’ın eşi ve editörü Harriet McDougal’ın ise konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

Warrior of the Altaii’nin hakları daha önce iki kere satılmış fakat kitap hiç basılmamıştı. Ta ki bugüne kadar.

Uzun bir molanın ardından Warrior of the Altaii’yi bu kış tekrar okuduğumda, Zaman Çarkı’na dair önsemeleri görmek beni hayrete düşürdü. Kitapta, ardından gelenlere dair pek çok ipucuyla karşılacaksınız. Örneğin sıradağların adı – Dünyanın Belkemiği. Zaman Çarkı’nda ise bu isim Dünyanın Omurgası. Sanıyorum ki bu iyice yıllanmış ve mükemmel olgunluğa ulaşmış yeni Robert Jordan kitabını okurken, bu ipuçlarını bulmaktan keyif duyacaksınız.

Robert Jordan Söyleşisi

Kitap, Jordan’ın yazarlığına aşina olanları bir kez daha sevdikleri bir anlatıcının fantastik dünyalarına taşırken, yazarı ilk defa okuyacak olan okurlara da güzel bir tanışma fırsatı sunacak. Özellikle Zaman Çarkı serisinden gözü korkan okurlar için Warrior of the Altaii, iyi bir geçiş kitabı olacak gibi görünüyor.

Tor Books etiketi ile 2019 Sonbaharında çıkacak olan kitabın, uzun süredir internet ortamında dolaşan ilk sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Zaman Çarkı Dizisi İkinci Sezon Onayı Aldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.