Edebiyat

Iowa Üniversitesi’ne 18.000 Adet Bilimkurgu Kitabı Bağışlandı

bilimkurgu-banner-700

Birkaç yıl önce Iowa Üniversitesi’ne James L. “Rusty” Hevelin isimli bilimkurgu kitap koleksiyoncusu tarafından büyük miktarda kitap bağışlanmıştı.

Şimdiki haberimiz ise yine kitap bağışı. Bu sefer Sioux Falls sakinlerinden Allen Lewis 18.000 parçalık bilimkurgu kitabı koleksiyonunu bağışladı.

Lewis’in katkılarıyla kütüphanedeki bilimkurgu arşivi daha da büyümüş oldu. Ayrıca Lewis yeni eklenen koleksiyonun kütüphanenin var olan arşivine çok iyi uyduğunu söylüyor. Çünkü yeni eklenen koleksiyon son zamanlarda çıkan kitaplardan oluşuyor ve çoğunluğu imzalı.

iowa-bilimkurgu

Bu büyük koleksiyon kütüphanede öğrencileri bekliyor. Umarım bizde ulaşılabilir yerlerde böyle muhteşem koleksiyonlar bulabiliriz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  SFWA, Nebula Ödülleri'ne Oyun Senaryosu Kategorisi Ekledi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu adama devlet nişanı verilmeli ya. Ne kadar dünyanın bir başka ucundaki benim hiç kullanamayacağım bir kütüphane için yapılmış olursa olsun böyle bir şey kesinlikle ödüllendirilmeli bana kalırsa. Bilimkurgu geleceğimize yön verir. Böyle şeyler kelebek etkisi misali biz fark etmeden tüm dünyayı değiştirirler aslında…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.