Edebiyat

Hayao Miyazaki’nin Grafik Romanı Shuna’s Journey, 40 Yılın Ardından İngilizceye Çevriliyor

Studio Ghibli‘de muhteşem animasyon filmlere imza atan Hayao Miyazaki‘nin ilk bağımsız grafik romanı Shuna’s Journey, ilk kez İngilizce olarak basılacak.

Hayao Miyazaki‘nin 1983 yılı çıkışlı Shuna’s Journey grafik romanı, Macmillan grafik roman markası First Second tarafından basılacak. Eserin okurlara ulaşacağı tarih ise 1 Ekim 2022 olacak.

Prens Shuna‘nın macerasını konu alan grafik romanı İngilizceye çevirecek olan Alex Dudok de Wit, kitabı; kitabı, çağdaş bir mangadan ziyade 40’ların sonu ve 50’lerin Japonya’sının geleneksel emonogatrari çizgi romanlarına bir saygı duruşu olarak tanımlıyor ve ekliyor: “Shuna’s Journey, bir Tibet halk masalına dayanıyor ve fantastik Orta Asya tarzı kurgusu, Nausicaä dünyasıyla pek çok ortak özelliği taşıyor.”

Shuna’s Journey

Suluboya çizimlerin ağırlıkta olduğu az anlatımlı Shuna’s Journey, 1983 yılında basıldı. Miyazaki‘nin daha sonra geliştirdiği Nausicaä of the Valley of the Wind‘in görselliğini ve hikaye temasını içeren kitaptaki çizimlerin tamamı da ustanın elinden çıkmış.

Krallığının çorak topraklarına bir çözüm bulmaya çalışan Prens Shuna, yola çıkarken Thea adında esir bir kızla tanışır. Kızı kurtardıktan ve onu kaçıranlara düşman olduktan sonra Shuna, halkına refah getirecek altın tahılı bulmayı umarak batıya doğru yolculuğuna devam etmeye çalışıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  İstanbul’da İşlenen Bir Cinayetten Geçmişe, Paralel Evrenlere, Başka Gezegenlere Yolculuk - Tanrısız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.