Edebiyat

Drizzt Efsanesi Hız Kesmeden Devam Ediyor!

drizzt-banner

Son olarak meşhur The Sundering serisinin ilk kitabı The Companions ile karşımıza çıkan Drizzt Do’Urden ve arkadaşları, yeni seri The Companions Codex ile maceralarına devam ediyor. Bu yeni serinin ilk kitabı yarın piyasaya sürülüyor. Kitabın ismi ise Night of the Hunter.

Çoğunuzun kafası karışık olabilir. Çünkü ülkemizde bir süredir serinin devam kitapları yayınlanmıyor. Bu yüzden birazdan kitabın konusunu yazacağım için istemeyen arkadaşlar SPOILER başlığı bitene kadar okumasa iyi olur!

SPOILER

Night of the HunterThe Sundering serisinin çıkmış olan 4 kitabı ve Dungeons & Dragons ile ilgili yazılan haberlerden bildiğimiz üzere Tanrıların hepsi kıpırdanmaya başladı. Hiçbirinin ön göremediği bir olaylar silsilesi yaklaşmakta ve tanrılarda Toril üzerindeki yerlerini sağlama almak üzere kendilerine elçiler, yani Seçilmişler seçmekte. Özet olarak Toril üzerinde yaşayan ölümlü ırklardan birilerini seçip onlara özel güçler bahşederek yaklaşmakta olan olaylara dahil olmak niyetindeler.

The Companions kitabında bir süredir ölü olarak bildiğimiz Catti-Brie, Bruenor, Regis ve sürpriz bir şekilde Wulfgar’ın geri dönüşüne şahit olmuştuk. Hem de şu ana kadar görüp görebileceğiniz en orijinal biçimde. (R.A Salvatore’u tekrar neden bu kadar çok sevdiğimi anladığım anlardan biriydi sizi temin ederim)

Drizzt’in ise uzun zamandır dua ettiği Unicornlar ve Ormanlar Tanrıçası Mielikki’nin bir Seçilmişi olduğunu gördük. Yeni çıkan Night of the Hunter kitabında ise Drizzt ve dostları bir yandan eski dostları Thibbledorf Pwent’i vampirlik lanetinden kurtarmaya çalışırken, bir yandan da eski ana yurdu Menzoberranzan’dan gelen ve peşini bırakmayan drowlarla savaşmak zorunda kalacak. Karanlıkaltı ve Gauntlgyrm madenlerinde yatan tehlikelerden bahsetmeye gerek bile görmüyoruz.

SPOILER SONU

Night of the Hunter kitabından sonra serinin ikinci kitabı Rise of the King’in ise Ağustos ayında çıkması planlanıyor. Kitabı hemen buradan satın alabilirsiniz!

Biz de siparişlerimizi verdik ve heyecanla bekliyoruz. Bakalım R.A Salvatore bu sefer nasıl bir senaryo ile bizleri Diyarlar’a bağlayacak göreceğiz!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.