Edebiyat

22. Tudem Edebiyat Ödülleri İçin Başvurular Açılıyor

2003 yılından bu yana çocuk ve gençlik edebiyatımıza çağdaş ve özgün eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen Tudem Edebiyat Ödülleri 22. yarışması, 8-12 yaş grubuna yönelik roman dalında gerçekleştirilecek. 

Türkçe edebiyattaki yazınsal üretimi artırmak ve bu alanda emek verenleri teşvik etmek hedefiyle tasarlanan yarışma, yazdıklarını yayımlatma imkânı arayanlar için de yeni kapılar aralıyor.

22. Tudem Edebiyat Ödülleri
22. Tudem Edebiyat Ödülleri

Yarışma seçici kurulu eğitimci yazarlardan oluşuyor…

22. Tudem Edebiyat Ödülleri’nin seçici kurulu; çocuk ve gençlik yazınına yön veren eski ve yeni kuşak eğitimci yazarları bir araya getiriyor: 2024 seçici kurulu Dilek Yardımcı, Mehmet Atilla, Miyase Sertbarut, Sevtap Ayhan ve Sinan Yaşar’dan oluşuyor. 

Son katılım tarihi 1 Kasım 2024 olan 22. Tudem Edebiyat Ödülleri’nde dereceye giren isimlerin Mart 2025’te duyurulması öngörülüyor.  

Yarışmada birinciye 25.000 TLikinciye 20.000 TLüçüncüye 15.000 TL para ödülünün yanı sıra, İzmirli heykeltıraş Ozan Ünal tarafından tasarlanan ödül heykelleri verilecek.

Tudem Yayın Grubu 40 yaşında!

Kuruluşunun 40. yılını kutlayan Tudem’in köklü yayıncılık birikiminin en değerli meyvelerinden biri olan Tudem Edebiyat Ödülleri, tarafsız duruşu ve nitelikli eserleri ön plana çıkaran yapısıyla Türk edebiyat dünyasında önemli bir misyon üstleniyor.  

22 yıllık yarışma geleneğinde resimli kitaptan romana, gülmece öyküden tiyatro oyununa uzanarak, çocuk ve gençlik edebiyatında eksikliği hissedilen türlere eğilmeyi kendine ilke edinen bu ödüller, gelecek yarışmalarda yeni keşifler sunmaya devam edecek. 

Yarışma şartnamesi için: www.tudem.com web sitesi ziyaret edilebilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.