Edebiyat

18. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması Sonuçlandı

Çocuk edebiyatı alanında ve roman dalında düzenlenen 18. Tudem Edebiyat Ödülleri‘nde dereceye girenler açıklandı. Kırık Dökük Şeyleri Onarma Ustası isimli eseri ile Sevtap Ayhan yarışmanın birincisi oldu.

Tudem Yayın Grubu‘nun, Türkçe çocuk ve gençlik edebiyatına çağdaş ve özgün eserler kazandırmak amacıyla 2003 yılından bu yana düzenlediği Tudem Edebiyat Ödülleri 18. yılında çocuk edebiyatı alanında ve roman dalında düzenlendi. İyi Kitap Dergisi yazarlarından Doğan Gündüz, Mehmet Erkurt, Olcay Mağden Ünal, Sema Aslan ve Suzan Geridönmez‘den oluşan yarışma seçici kurulu, pandemi koşulları nedeniyle çevrimiçi toplantıda bir araya gelerek dereceye girenleri belirledi.

112 dosyanın başvurduğu yarışmada birincilik ödülünü Kırık Dökük Şeyleri Onarma Ustası adlı çalışmasıyla Sevtap Ayhan kazandı. İkincilik ödülüne Defne ve Diğer Baş Belaları ile Serdar Uslu, üçüncülük ödülüne ise Arkadaşlar Arasında ile Fatih Debbağ değer görüldü.

Dereceye giren isimlere, heykeltıraş Ozan Ünal‘ın tasarladığı ödül heykellerinin yanı sıra birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin 500 TL, üçüncüye 5 bin TL para ödülü verileceği belirtildi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Gary Oldman Vampirler Hakkında Bir Roman Kaleme Alıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.