Edebiyat

17. Tudem Edebiyat Ödülleri Roman Yarışması Sonuçlandı

Yetişkin edebiyatı alanı ve roman dalında düzenlenen 17. Tudem Edebiyat Ödülleri’nde dereceye girenler açıklandı. Yarışmada birincilik ödülünü “Bay Erdal’ın Tehlikeli Alakaları” adlı dosyası ile Cem Aydoğan kazandı.

Türk edebiyatına çağdaş ve özgün eserler kazandırmak amacıyla 2003 yılından bu yana gerçekleştirilen Tudem Edebiyat Ödülleri, 17. yılında çocuk edebiyatı alanında resimli kitap dalında, yetişkin edebiyatı alanında ise roman dalında düzenlendi. Asuman Kafaoğlu-Büke, Beliz Güçbilmez, Ceyhan Usanmaz, Hüseyin Kıran ve Oylum Yılmaz‘dan oluşan Roman Yarışması Seçici Kurulu, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri toplantıda dereceye girenleri belirledi.

65 dosyanın başvurduğu yarışmada birincilik ödülünü “Bay Erdal’ın Tehlikeli Alakaları” adlı dosyası ile Cem Aydoğan kazandı. İkincilik ödülüne “Miras” ile Canan Özdek, üçüncülük ödülüne ise “Tanrı Küçük Tahta Parçalarını Sevmezdi” ile Pınar Seyhun değer görüldü. Dereceye giren isimlere, heykeltıraş Ozan Ünal‘ın tasarladığı ödül heykellerinin yanı sıra birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye 5.000 TL para ödülü verilecek.

17. Tudem Edebiyat Ödülleri kapsamında, çocuk edebiyatı alanı resimli kitap dalında yarışan dosyaların sonucu şubat ayının sonunda duyurulmuştu:

  • Birincilik: Düş Kurdu (Serap Deliorman – Mehtap Temiz)
  • İkincilik: Evden Çıktığımda (Burcu Yılmaz)
  • Üçüncülük: Gece Parlayan (Ahmet Uzun – Tuba Kumaş)

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Türkiye Polisiye Yazarlar Birliği Kuruldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.