Haberler

Dungeons and Dragons, 2020’de Avrupa Kültürü Dışındaki Bölgelere Odaklanacak

Dungeons & Dragons dendiği zaman birinin aklına çoğunlukla orta çağ temalı bir Batı Avrupa atmosferi gelir. Ancak bu durum önümüzdeki sene değişeceğe benziyor. Çünkü 2020 yılında Batı Avrupa kültüründen uzaklaşıp Forgotten Realms‘ın daha farklı bölgelerini keşfe çıkacağız.

D&D’nin üst düzey yöneticilerinden Nathan Stewart, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir Twitch yayınında bu konu hakkında konuşmuş. 2020 yılında Forgotten Realms’in Avrupa esintisi taşımayan bölgelerine odaklanacak kitap ve sistemler çıkarmayı planladıklarını belirtmiş.

Yayın sırasında konu ile alakalı çok sayıda soruya maruz kalan Stewart, henüz hangi alanları göreceğimizi söylemese bile 2017’de çıkan Tomb of Annihilation‘un bu konuda bir başlangıç olduğunu belirtmiş. Forgotten Realms’in çok sayıda değişik kültüre ev sahipliğini söyleyen Stewart, 2020 ile bu bölgeleri de keşfedeceğimizi söylemiş. 

Dungeons and Dragons 5e, önümüzdeki sene bizi hangi diyarlara ve kültürlere götürür bilinmez. Ancak D&D hayranları bu tarz farklı diyarlara aslında hiç yabancı değil. Daha önceki D&D sürümlerinde yayınlanmış olan Asya kültürlerinden esinlenen Kara-Tur, Arap kültüründen esinlenen Al-Qadim ve Afrika kültüründen esinlenen Shaar ilk akla gelenleri.

İlginizi Çekebilir  Warlock Sınıfına Odaklanan Yeni Bir Dungeons and Dragons Kitabı Çıktı - Tome of the Pact

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu