Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Zeyna: Savaşçı Prenses Ekranlara Geri Dönmeyecek

Zeyna: Savaşçı Prenses Ekranlara Geri Dönmeyecek

2015 yılında NBC, sürpriz açıklama ile 90’lı yılların en başarılı televizyon yapımlarından Zeyna: Savaşçı Prenses’i (Xena: Warrior Princess) tekrar ekranlara getirmek üzere kolları sıvadıklarını açıklamış, çocukluk ve gençlik yıllarını Kanal D başında geçiren nesli sevinçten havalara uçurmuştu.

Bu açıklamanın ardından 2 sene boyunca proje hakkında sessizliğini koruyan NBC’den geçtiğimiz günlerde ne yazık ki Zeyna hayranlarını üzecek bir açıklama geldi. Kanal, Zeyna: Savaşçı Prenses’i tekrar ekrana getirme projesini iptal ettiklerini açıkladı.

NBC Entertainment’ın başkanı Jennifer Salke, yaptığı açıklamada iptal kararını şu sözlerle açıkladı:

“Şu anda bu konuda hiçbir gelişme yok. Birkaç materyale baktık, o noktada diziyi yeniden canlandırma fikrinin sağlam bir fikir olmadığına karar verdik. Bu konuda asla “asla” demek istemiyorum çünkü Zeyna herkes tarafından oldukça sevilen bir yapım. Ama şu an için bu projeyi rafa kaldırdık.”

1995-2001 yılları arasında yayımlanan ve tam 6 sezon süren dizinin baş rollerini Zeyna rolünde Lucy Lawless ve Gabrielle rolünde de Renée O’Connor yer alıyordu. Dizi, ilk bölümünün yayımlandığı günden bugüne kadar gerek Yunan kültürünü ve mitolojisini işleyişindeki yorumuyla gerekse baş rollerdeki güçlü kadın karakterlerin yazımındaki ustalıkla hem izleyenlerin, hem de eleştirmenlerin favori televizyon yapımlarından biri olarak kalmayı başardı.

İlginizi Çekebilir  David Benioff ve D.B. Weiss, Jedilar Üzerine Film Çekmek İstemiş

Yeni projedeki ilk sallantılar, yeni senaryoyu kaleme almak üzere yapım ekibine katılan senarist Javier Grillo-Marxuach’ın ekipten ayrılması ile sinyallerini vermişti.

Grillo-Marxuach, orijinal yapımda yoğun bir şekilde ima edilen, Zeyna ve Gabrielle arasındaki romantik ilişki derinliği ile incelenemeyecekse, diziyi yeniden ekranlara getirmenin bir anlamı olmadığını ifade ederek projeden ayrılmıştı.

Zeyna’nın meşhur savaş çığlığını bir kez daha duyma hayallerim NBC tarafından resmi olarak yıkılmış olsa da reboot projelerinin genelde orijinal hallerinin kötü birer kopyası olmaktan ileri gidemediklerini göz önünde bulundurursak belki de bu karar, Savaşçı Prenses için en iyisi oldu. Yeni bir yapım izleyemeyecek olsak da sıkılmadan tekrar tekrar izleyebileceğimiz koca 6 sezon var!