Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Savaşçı Prenses Zeyna İçin Hazırlanın

Savaşçı Prenses Zeyna İçin Hazırlanın

xena-zeyna-lucy-lawless-banner

Çocukluk ve gençlik yıllarımızın hem fantastik hem mitolojik dizisi Xena: Warrior Princess (Zeyna: Savaşçı Prenses) yeniden ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Zeyna rolünü canlandıran Lucy Lawless; dizinin yeniden ekranlara gelmesini, Zeyna karakterini tekrar oynamak istediğini dile getirmişti. NBC de bu çağrıya kulak tıkamamış belli ki.

NBC kanalı, Lucy Lawless’ın çağrısına hemen cevap verdi. NBC; dizinin, orijinal dizinin aynı yapımcıları Rob Tapert ve Sam Raimi ile geri dönebileceğini ve çalışmaların yavaştan başladığını belirtti.

xena-zeyna-lucy-lawless

Lucy Lawless’ın dizide yeniden yer alıp almayacağı şu anda net değil ancak NBC kanalı dizi için şu anda yazar arayışında. Ayrıca ekranlarda göreceğimiz yeni Zeyna için, “Yeni nesil izleyiciye uygun çok yönlü ve zeki bir Zeyna karakteri olacak. Lucy Lawless’n karizması ve etkileyiciliği ile Açlık Oyunları’ndaki Katniss’in zekasının birleşmiş hali.” şeklinde bir açıklama yapıldı.

1995 ile 2001 yılları arasında ekranlarda gösterilen dizi, döneminin en popüler dizilerinden birisi olmuştu. Bu fantastik dizinin yeniden ekranlara gelmesini çok isteriz doğrusu. Dizinin en erken 2016 sonbaharında ekranlarda olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Sabri Gürses, "Türk Mitolojisi"nin Fantastik Dünyasını Günümüze Taşıyor