Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Zaman Çarkı Dizisi Şekillenmeye Başladı

Zaman Çarkı Dizisi Şekillenmeye Başladı

Dünya çapında 55 milyondan fazla satış yapan Zaman Çarkı (Wheel of Time) serisinin televizyon uyarlaması konusunda ciddi gelişmeler oldu. Dizi, bundan sonra Sony Pictures markası altında ilerliyor.

Robert Jordan adıyla bilinen James O. Rigney’in 1990 yılında Dünyanın Gözü ile başladığı 14 kitaplık Zaman Çarkı serisi 2007 yılında Jordan’ın ölümünden sonra Brandon Sanderson‘ın yazdığı Işığın Anısı isimli kitabıyla sona erdi.

Zaman Çarkı serisinde Karanlık Varlık’ın Yenidendoğan Ejder ile olan muhteşem hikayesine tanıklık ediyoruz.

Variety’ye göre, Red Eagle Entertainment ve Radar Pictures ile çalışacak olan Sony’nin, senarist ve yapımcı olarak Rafe Judkins ile anlaştığına dair söylentiler var. Judkins daha önce ABC’de yayınlanan Agents of S.H.I.E.L.D., Netflix’te yayınlanan Hemlock Grove ve NBC dizisi Chuck’ta çalışmıştı. Söylentilere göre dizi ekibinde Ted Field, Mike Weber, Darren Lemke, Rick Selvage ve Larry Mondragon yer alacak. Robert Jordan’ın eşi Harriet McDougal ise danışman olarak projede bulunacak.

Şubat 2015’te Zaman Çarkı serisinin Winter Dragon isimli pilot bölümü yayınlanmıştı. Başrollerinde Max Ryan ve Billy Zane’in yer aldığı, daha önce hiçbir tanıtımı yapılmayan pilot bölüm FXX kanalında gece 1.30’da izleyiciye sunulmuştu. Harriet McDougal ise yayınlanan bölüm hakkında hiçbir bilgilerinin olmadığını söyleyerek hukuki yollara başvurdu. Geçen yılın nisan ayında McDougal, Google+ üzerinden dizi ile ilgili sorunların çözüldüğüne dair bir açıklamada bulunmuştu.

Sizinle Zaman Çarkı ile ilgili bu heyecan verici haberi paylaşmak istedim. Resmi sorunlar çözüldü. Zaman Çarkı mükemmel bir TV dizisi olacak. Daha mutlu olamazdım. Yakın zamanda büyük bir stüdyodan yapılacak resmi duyurunun takipçisi olun…

İlerleyen günlerde daha çok haber alacağımız Zaman Çarkı serisinin dizisi için oldukça heyecanlıyız.

İlginizi Çekebilir  Narnia Günlükleri'nin Yapımcısı Film Yerine Netflix Dizisi Yapılmasını İstiyor