Dizi Haberleri

Zaman Çarkı Serisinin Televizyon Dizisinde Büyük Gelişme!

wheel-of-time-banner

Sonunda engeller aşıldı! Zaman Çarkı serisi yeni bir uyarlamayla TV dizisi oluyor!

Özellikle biz serinin hayranları geçen sene gecenin bir vakti sessiz sedasız yayınlanan vasat ötesi Zaman Çarkı’nın pilot bölümüyle şoka uğraşmış ve isyan etmiştik. Serinin yazarı merhum Robert Jordan’ın eşi Harriet McDougal, bu yayınlanan bölüm hakkında hiçbir bilgileri olmadığı, dizinin senaryosunu dahi görmediğini söylemiş, sert eleştirilerde bulunmuş, üstüne pilot bölümü yayınlayan Red Eagle Entertainment kendisine hakaret davası açmıştı.

zaman-carki-genis

Bir yıl süren mahkemeler ve kavgalar sonuç vermişe benziyor çünkü Harriet McDougal yaptığı resmi basın açıklamasıyla resmi sorunların çözüldüğünü ve adam akıllı yeni bir TV uyarlamasının yolda olduğunu söyledi! İşte Google+ üzerinden yapılan açıklama;

Sizinle Zaman Çarkı ile ilgili bu heyecan verici haberi paylaşmak istedim. Resmi sorunlar çözüldü. Zaman Çarkı mükemmel bir TV dizisi olacak. Daha mutlu olamazdım. Yakın zamanda büyük bir stüdyodan yapılacak resmi duyurunun takipçisi olun…

Biz de bu açıklamanın yapılmasını bekliyor olacağız. O zamana kadar takipte kalın!

İlginizi Çekebilir  J.J. Abrams'tan Yeni Bilimkurgu Dizisi

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Ben bu kitaba bağlı kalmayıp saçma sapan senaryolarla film dizi işini anlamıyorum arkadaş hazır beğenilmişi varken neden maceraya giriliyor.

  2. Arkadaşlar kitabı çok övdüler, bende indirimden 7 cilt kadar aldım. Şuan 3. ciltteyim..Severleri mazur görsün ama şimdiye kadar olan olaylardan hiç keyif alamıyorum. Perrin karakteri haricinde hiçbir karakter bana pek samimi gelmedi. Daha doğrusu orjinal gelmedi.Olay örgüsü de şimdiye kadar çok sıradan geçiyor.
    Merak ediyorum, acaba kitabın bundan sonrasındamı olaylar başlıyor? yoksa hep bu tempodamı gidiyor? Şimdiye kadarki bölümde, bir köye, peşinde Aragorn kopyası bir koruyucu takmış bir Bene Gesserit(benzeri) kadın geliyor. siz üçünüz seçilmiş olabilirsiniz diyor. bunlardan Rand’ın Ejder olacağını en başından anlıyorsun.Hiçbir gizem,muamma yok.Üç kitaptır beni şaşırtan tek bir olay yaşanmadı.Yazarın dili,yaptığı betimlemeler aslında çok hoş ama konu biraz sıkıcı geldi bana açıkcası.
    Çok da hastası var, -en sevdiğim seri bu diyen birsürü insana rastladım. Ya bende problem var, kitaptan bir halt anlamadım.. Ya da gerçekten kitap çok abartılıyor.

  3. Bunu yazdıktan 20 sn. sonra, yarım litre suyu bilgisayarın ve bikaç kitabın üstüne döktüm arkadaşlar:) Sanırım Robert Jordan abimize varolduğu diyarda rahatsızlık verdim bu yorumla:)Kendisinden özür diliyorum,kitap hakkında görüşlerimi tekrar gözden geçireceğim eheh:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu