AYBABTUDizi Haberleri

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Hikayesi Sızdırıldı

Amazon Studios tarafından çekilen Yüzüklerin Efendisi (Lord of the Rings) dizisinin geçeceği yerler, anlatacağı hikaye konusunda sağlam bir sızıntı paylaşıldı.

Lord of the Rings takipçilerinin buluştuğu ve güvenilir kaynaklara sahip olan The One Ring web sitesi, diziyle alakalı büyük bir gizemi ortaya çıkardı. Lord of the Rings dizisinin odak noktasına alacağı konular hakkında paylaşımda bulundular.

Amazon Studios’un yapımcılığını üstlendiği dizinin İkinci Çağ‘ı kapsayacağını zaten biliyorduk. Ancak hangi döneminde geçeceği, hangi bölgeleri anlatacağı ya da ön plana çıkacak karakterleri hakkında bilgimiz yoktu. Bugüne kadar hep söylentiler ve fikir yürütmeler üzerinden konuşuyorduk. Ancak ilk kez hikayenin nasıl anlatılacağı ortaya çıktı.

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Sızan Özeti

The One Ring‘in paylaştığı dizi özeti şu şekilde:

Amazon Studios’un yakında çıkacak dizisi, Orta-Dünya tarihinin efsanevi İkinci Çağı’nın kahraman efsanelerini ilk kez ekranlara taşıyacak. Bu epik dramada, J.R. R. Tolkien’in yazdığı Hobbit ve Lord of the Rings hikayesinin binlerce yıl öncesi anlatılacak. Büyük güçlerin ortaya çıktığı, krallıkların kurulup yıkıldığı, beklenmedik kahramanların ortaya çıktığı, umudun iplik iplik örüldüğü bir çağa geri döneceğiz. Tolkien’in kaleminden çıkan kötü karakterin dünyayı karanlıkla kaplamakla tehdit ettiği bir yere gideceğiz. Barışın göreceli olduğu bir zamanda başlayacak olan dizi, Orta-Dünya’da uzun zamandır korkulan kötülüklerin yeniden ortaya çıkışını; hem yeni hem de tanıdık karakterlerle anlatacak. Dumanlı Dağların (Misty Mountains) en karanlık derinliklerinden, elflerin başkenti Lindon’un görkemli ormanlarına, nefes kesici Numenor ada krallığına, haritanın en ücra köşelerine kadar miraslarını ortaya koyan krallıklar ve karakterler anlatılacak.

Bu kısımdan anladığımız kadarıyla İkinci Çağ’da anlatılacak hikayeler sadece Numenor ile kısıtlı kalmayacak. Orta-Dünya’nın bilinen coğrafyalarında da gezineceğiz. Özellikle Misty Mountains kısmı beni bir hayli heyecanlandırdı. Cücelerin en büyük krallığının kuruluş hikayesine belki de yakından bakma şansımız olacak.

Ayrıca bahsi geçen kötü karakterin Sauron‘dan başkası olma ihtimali de yok. Karanlığın güçlerini ortaya çıkarmaya başladığı ve gücünü Orta-Dünya’da hissettirmeye başladığını da göreceğiz.

Şimdilik Amazon Studios ya da yapımcı ekip tarafından bir açıklama gelmedi. Dizinin yönetmenlerinden J. A. Bayona‘nın bir süre önce Yeni Zelanda’daki çekimlerinin bittiğini biliyoruz. Çekimlerin büyük ölçüde tamamlandığı söylenmekte. Önümüzdeki aylar içerisinde resmi duyuruları, ilk görselleri ve hatta belki ilk tanıtım fragmanını da göreceğiz gibi hissediyorum.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Süper Güçlere Sahip Bir Çocuk Yetiştirmek - Raising Dion Fragmanı Yayınlandı

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Biz yayınladığımızda sızıntıydı. Sinopsis sızdırıldıktan sonra resmi açıklama geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.