Dizi Haberleri

Yeni X-Men Dizisi Geliyor

Önümüzdeki haftalarda çıkması beklenen Legion dizisi şöyle bir kenarda dursun, kardeş dizisi Hellfire’ın iptal edildiğini duyduğumuzda çok üzülmüştük. Çünkü FOX’un X-Men film serilerine paralel gidecek diziler yapması demek, sonunda mutantların adam akıllı televizyon ekranlarına taşınması ve artık popüler kültür haline gelen ve yavaş yavaş –bana göre- can sıkmaya başlayan Avengers furyasından kurtulmamız demekti.

İlgili Makaleler

Ancak FOX kanalı senarist ve yapımcılarından Matt Nix, henüz adı konmayan bir X-Men dizisinin hazırlıklarına başlandığını açıkladı! Geçtiğimiz yıl henüz Hellfire yapımının iptal haberi gelmeden önce de Matt, bu yeni çıkacak diziden bahsetmekteydi ama konuşulanlar hep havada kalmıştı. Hellfire dizisinin iptaliyle FOX kanalı, bu yeni X-Men yapımının tarihini öne çekerek şimdiden pilot bölümü siparişini verdi bile.

Bu yeni dizimizde mutant olarak doğan çocuklarını devletten korumak için kaçak bir hayat yaşayan bir anne babayı izleyeceğiz. Sürekli kaçmaktan yorulan ailemiz sonunda çareyi, devlete karşı savaşan gizli bir yeraltı mutant örgütüne katılmakta bulacak.

Ancak dizimiz önümüzdeki haftalardaki yayınlanması beklenen Legion ve iptal edilen Hellfire dizileri gibi belli başlı birkaç karakter üzerine yoğunlaşmayacak. Marvel evrenindeki mutantların yaşadığı kaçak hayatı, iç dünyalarını, hayatta kalma mücadelelerini, kendilerini topluma kabul ettirme ya da topluma uyum sağlama gayretlerini izleyeceğiz.

Senaryosunu Nix’in yazacağı bu yapımda, yapımcı koltuğunda Fox’tan Bryan Singer, Lauren Shuler Donner ve Simon Kinberg ile birlikte Marvel’dan da Jeph Loeb ve Jim Chory’yi göreceğiz.

Fox kanalının Marvel ile yapacağı bu ilk ortak televizyon yapımının ne ismi ne de tarihi belli. Ancak detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. O zamana kadar takipte kalın!

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones'un The Door Bölümünü HBO Sızdırdı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Harika bir haber ama bana daha çok dram üzerine yoğunlaşacaklar gibi geldi. Umarım dram işini fazla abartmazlar. Sıradan bir bilim kurgu sever olarak tek isteğim herkes gibi bol aksiyonlu bir dizi olması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu