Dizi Haberleri

Yeni Star Wars Çizgi Filmi Geliyor: Star Wars Resistance

Star Wars Rebels’in bu sene final yapması ile birlikte Star Wars çizgi filmlerinin tüm hayranları sıradaki yapımı merakla beklemeye başlamıştı. Ayrıca 2014’te Clone Wars serisinin hemen ardından Rebels’in başlaması da yeni serinin yakın bir zamanda duyurulacağına yönelik beklentileri de beraberinde getirmişti. Lucasfilm de hayranların beklentilerini boşa çıkarmayarak sonbaharda başlayacak olan sıradaki çizgi film serisini duyurdu: Star Wars Resistance.

Star Wars Resistance

26 Nisan tarihinde Lucasfilm tarafından yapılan açıklamaya göre Star Wars Resistance, 2018 sonbaharında yayınlanacak. Yeni serinin yapımcılığını da Rebels ve Clone Wars serilerinin yapımcılığını da yapmış olan Dave Filoni yapacak. Yani karşımıza tekrardan oldukça kaliteli bir seri çıkması muhtemel.

Yeni seri, zaman dilimi olarak da yeni üçlemenin daha doğrusu tam bir tarih verilmemiş olsa bile The Force Awakens’ın öncesinde geçecek. General Leia Organa’nın önderliğindeki Resistance’ın (Direniş) üyesi Kazuda Xiono isimli bir pilotun, The First Order’ı gözlemlemek için gittiği çok gizli bir görevi ve Direniş’in pilotlarını anlatacak olan seride çok sayıda tanıdık ismi de göreceğimiz belirtilmiş. BB-8, Poe Dameron ve Captain Phasma bu isimlerden sadece bazıları. Ayrıca Oscar Isaac ve Gwendoline Christie’nin de karakterlerini seslendirecekleri açıklanmış.

Ancak benim açımdan Star Wars Resistance hakkındaki en heyecan verici açıklama tarzı ile ilgili. Çünkü yeni seri anime tarzında olacakmış. 3D animasyonlar konusunda çoğunlukla ön yargılı birisi olarak bu haberi büyük bir sevinçle karşıladığımı belirtmem gerekiyor.

Açıklamada dizinin yapımcısı Dave Filoni de, bu yeni seri hakkında şu sözleri söylemiş:

Resistance’ı yapma düşüncesi İkinci Dünya Savaşı’ndaki pilotlara olan ilgimden ortaya çıktı. Dedem de amcam da birer pilottu ve benim üstümde çok büyük etkileri oldu. Ayrıca Star Wars evreninde zaten sürat yarışlarının tarihi de oldukça eskiye dayanıyor. Anime tarzında bir seri ile hem bu iki konsepti başarılı bir şekilde birleştirebileceğimize ve heyecanı verebileceğimize inanıyoruz. Ayrıca tüm ekip olarak anime tarzında bir projede çalışmayı çok uzun zamandır istiyorduk.

Proje hakkında daha fazla ayrıntıya yer verilmezken, seride Jedi’ların olup olmayacağı da ayrı bir merak konusu olarak gizemini koruyor. Sonbaharda yayınlanacak olan Star Wars Resistance‘ın özellikle tarzı ve oldukça deneyimli bir ekibin elinden çıkacak olması beklentilerimizi en üst seviyeye çıkarmamıza ve büyük bir heyecanla sonbaharı beklememize neden oluyor. Umarız beklentilerimizi karşılayacak bir yapımla buluşur ve keyifli saatler geçiririz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.