Dizi Haberleri

Vampire Chronicles Dizisi Hulu’da Yayınlanacak

Hulu, The Handmaid’s Tale ve 25 Temmuz’da izleyici ile buluşacak Castle Rock uyarlamalarının ardından bir edebiyat klasiğini daha izleyiciler ile buluşturmak için kolları sıvadı. Modern Gotik edebiyatın mihenk taşlarından biri olan, üstat Anne Rice’ın kaleminden çıkma Vampir Günlükleri (Vampire Chronicles) serisinin dizisi sonunda yayıncısını buldu. Hulu, 

Serinin uyarlama hakları 2017 yılında Paramount TV tarafından alınmıştı. Uyarlamanın yazarlığı ve yapımcılığı için de Anne Rice ve yazarın oğlu Christopher Rice ile anlaşılmıştı. Star Trek: Discovery, American Gods ve Hannibal yapımları ile kendini izleyicilere kanıtlayan Bryan Fuller da uyarlamanın yapım ekibinde yer alacaktı fakat The Hollywood Reporter’dan gelen haberlere göre “arkadaşlarının önünde değil, yanında yer almak için” projeden ayrıldı.

► Anne Rice, Vampire Chronicles Dizi Uyarlaması Hakkında Yeni Detaylar Paylaştı

Hulu ve Paramount TV’nin elinde, ekranlara taşıyacak bir hayli malzeme var. Vampir Günlükleri serisinde kitapların başkahramanı, anti-kahramanı ve yer yer de kötü karakteri; bir zamanların Fransız asilzadesi Lestat de Lioncourt’un ölümsüzlüğünü kendi ağzından anlatışını okuyoruz. Serinin ilk kitabı Vampirle Görüşme (Interview with the Vampire) 1976 yılında basıldı ve hâlâ kitap evlerinin raflarını süslemeye devam ediyor. 2016 yılında çıkan Prince Lestat and the Realms of Atlantis ise şimdilik Vampir Günlükleri’nin son kitabı fakat bu unvan önümüzdeki aylarda, 2018’in sonlarında çıkması beklenen Blood Communion: A Tale of Prince Lestat’a geçecek.

► Bryan Fuller, Vampire Chronicles Senaryo Yazımına Katıldı!

Elbette ki dizi uyarlaması, Vampir Günlükleri’ni ilk izleyişimiz olmayacak. 1994 yılında vizyona giren; başrolleri Tom Cruise, Brad Pitt ve Kirsten Dunst’ın paylaştığı Vampirle Görüşme uyarlaması, hâlâ bugüne kadar çekilmiş en iyi vampir filmlerinden ve uyarlamalardan sayılır. Ne yazık ki 2002 yılında vizyona giren Lanetliler Kraliçesi (Queen of the Damned) ise pek başarılı olmamış, hatta serinin çoğu sevenini büyük hayal kırıklığına uğratmıştı.

Vampir Günlükleri, başarılı bir dizi uyarlaması olmak için gereken tüm özelliklere sahip. Serinin sadık okurlarını sevindireceğini umduğumuz güzel haberler almak ve uyarlamadan ilk görüntüleri görmek için sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars: The Acolyte Serisine Rebels Dizisinden Takviye Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.