Dizi Haberleri

The Boys: GEN V, Dizinin Üç Buçukuncu Sezonu Gibi Olacak

Daha önceden The Boys’un yan dizisi diye bahsettiğimiz, X-Men parodisi G-Men’i konu alacak dizinin adı The Boys: GEN V oldu. İddialara göre bu dizi The Boys ile çok benzer bir tatta olacak.

Hatta diziden The Boys 3.5 diye de bahsedebiliriz. Zira şakayla karışık VCU (Vought Cinematic Universe) dediğimiz evrende The Boys: GEN V, üçüncü sezondan sonra yaşanacak olayları işleyecek. Ayrıca o olayların sonuçlarını ve etkilerini de asıl dizinin dördüncü sezonunda göreceğiz. Bu şekilde bakarsak The Boys: Diabolical‘ın son bölümü de serinin iki buçukuncu sezonu gibi oluyor. Çünkü Diabolical’da anlatılan Homelander ve Black Noir hikayelerini The Boys dizisinde kanon sayıyorlar.

GEN V hem V jenerasyonu, hem de compound-V’den ötürü genetiği değişmiş kişiler gibi anlamları çağrıştırıyor. Yan dizinin ismiyle ile beraber oyuncu kadrosu da açıklandı. Kadroda yıldız isimler yok. Ancak yine de seriye uyabilecek, enerjisi yüksek ve eğlenceli bir grup olmuşlar.

The Boys yapımcıları bu yeni dizi konusunda da iddialılar. The Boys: GEN V bir grup gencin hikayesini anlatacak. Süper’lerin eğitim gördüğü bir lisede yaşananları izleyeceğiz. Ancak dizi liseli gençlere odaklanacak olsa da hem aksiyonu, hem de cesur eleştirileri bol olacak. Yani bu açıdan asıl dizinin hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacakmış. Zaten üslubu da asıl diziyle paralel tutacaklarını söylüyorlar.

Resmi tanıtımı diziyi şöyle anlatıyor:

Hormon dolu rekabetçi Süper’lerin en iyi şehirlerdeki en iyi sözleşmeler için yarıştığı bu edepsiz ve +18 dizide kahramanlarımız ahlaki, cinsel ve bedensel sınırlarını zorlayacaklar.

Dizinin baş yapımcıları Michele Fazekas ve Tara Butters, GEN V’yi yarı lise draması, yarı Açlık Oyunları diye betimliyor. Baş yapımcı demişken Eric Kripke, Seth Rogen ve Evan Goldberg‘ün de yine bu dizinin de yapımlarında görev aldığını belirtelim.

The Boys: GEN V’nin çıkış tarihi henüz belli değil. Ancak önümüzdeki 1 yıl içerisinde olur diye tahmin ediyoruz. Çekimler şu an devam ediyor.

VCU’daki GEN V Göndermeleri

The Boys: Diabolical’ın ikinci bölümünde işe yaramaz ya da tercih edilmeyen güçlere sahip oldular diye aileleri tarafından terk edilen gençlerin hikayesini izlemiştik. Bölümü Rick & Morty‘nin asıl yazarlarından Justin Roiland hazırlamıştı. Zaten animasyon stilinden de anlayabiliyorduk bunu.

O bölümde bahsi geçen the Red River Institute’a The Boys’un üçüncü sezonunda da gönderme yaptılar. Hughie, Victoria Neuman‘ın gençliğini orada geçirdiğini öğrendi ve orayı ziyarete gitti. Hatta az kalsın çocuk sahipleniyordu hatırlarsanız. İşte USB’ye veri çekerken görevliyi oyalamak için göz attığı ekranda da GEN V karakterlerinden Marie’yi gördük. Yani, Jaz Sinclair’ın canlandıracağı genç Süper’i.

Genç Süper’ler arasındaki rekabeti de dizinin ilk sezonundan beri duyuyoruz aslında. Starlight, Seven’ın bir parçası olmak için çok uğraştığından bahsediyor hep. Yine ilk sezonda Vought’un belediye başkanlarıyla anlaşma yaparak iyi şehirlere iyi ve popüler kahramanlar atadığını biliyoruz. Zira The Deep de Starlight’ın şikayetinin ardından suç oranının düşük olduğu bir bölgeye atandığında depresyona girmişti.

Son sezonda American Hero Mansion‘daki yarışmayı da görmüştük. Supersonic onca rekabetin ardından Seven’a girmeyi başardığını söylüyordu. Popülerliğini yitirmiş kahramanların da geçinmekte ya da normal hayata uyum sağlamakta ne denli zorlandıklarına da birçok kez tanık olduk. Mesmer, Gecko, Crimson Countess…

Ben GEN V için heyecanlandım bile. Ya siz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.