AYBABTUDizi Haberleri

Stranger Things 4’ün Yeni Kötüsü Tanıdık Çıktı: VECNA

Geçtiğimiz gün yayınlanan fragmanıyla her zamankinden daha korkunç, daha kanlı ve daha gizemli bir sezon vadeden dizimizin baş kötüsü ortaya çıktı, üstelik de bildiğimiz yerden. İşte karşınızda Vecna!

Her sezonunda olduğu gibi bu sezonda da dizi yapımcıları yeni kötü yaratığın ismini Dungeons and Dragons sisteminden esinlenerek Vecna koydu!

D&D evrenlerinin hepsine öyle ya da böyle dokunmuş olan ve sistemin en güçlü yaratıklarından biri olan Vecna, sıradan ölümlü bir büyücü olarak hayatına başlamış, güç hırsıyla o korkunç ritüeli gerçekleştirerek bir liçe dönüşmüş ve zamanla tanrılığa yükselmiştir. En yakınında tuttuğu, vampire dönüştürdüğü ve kudretli silahlar ve zırhlar bahşettiği yaveri Kas tarafından ihanete uğramış, önce sol eli kesilerek, sonra da sol gözü çıkarılarak yok edilmiştir. Ya da biz öyle sanıyorduk.

Stranger Things 4’ten Beklenen Resmi Fragman Paylaşıldı

Bugüne kadar defalarca ortaya çıkmış, defalarca yenilmiştir. Şu an düşük seviye bir tanrı olarak pusuda beklemekte, dedikodulara göre Unutulmuş Diyarlar’da bazı gizli planlarını devreye sokmaktadır.

Vecna, Dungeons and Dragons’ın ilk yıllarından beri belirli aralıklarla karşımıza çıkan, eskiden ölümlü bir büyücüyken sonradan bir liçe dönüşen ve sonunda tanrılığa yükselen bir karakterdir. Doğal olarak da Vecna’nın Eli ve Vecna’nın Gözü çok büyük güçlere sahip iki artifekttir. Bu iki artifekti kullanmak için kişi, gözünü ya da elini feda edip yerine artifekti takmak zorundadır.

Stranger Things dizisinde de Vecna’nın “gözü” ve “elinin” önemli bir yer tutacağını düşünüyoruz. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla yaratığın hem eli hem de gözü yerinde ama bu metaforun dizide de kullanılacağı aşikâr.

Daha önceki haberimizde de dizinin yeni sezon bölümlerinden birinin adının Vecna’s Curse olmasından dolayı Vecna ismiyle karşılaşacağımızı tahmin ediyorduk. Şimdi geriye beklemek ve görmek kaldı.

Dizinin yeni sezonu iki kısım hâlinde, 27 Mayıs 2022 ve 1 Temmuz 2022 tarihlerinde Netflix’te yayınlanacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.