Dizi Haberleri

Stranger Things 4. Sezonunda Yeni Bir Dungeons and Dragons Canavarı Görebiliriz

Başından beri Dungeons and Dragons ile içli dışlı olan Stranger Things dizisinin 4. sezon bölümlerinden biri, adıyla şimdiden serinin hayranlarını heyecanlandırmayı başardı.

Netflix, sevilen dizisi Stranger Things‘in 4. sezon bölüm isimlerini yayınlamıştı. 2. bölümün adının Vecna’s Curse olduğunu öğrenen Dungeons & Dragons oyuncuları, ünlü oyun karakterinin işaret ettiği yaratıcı olasılıklar konusunda heyecanlandı.

Vecna, Dungeons and Dragons’ın ilk yıllarından beri var olan bir karakter. Ölümlü bir insan büyücüyken ölümsüzlük peşinde bir liçe dönüşen Vecna sonunda tanrılığa yükseliyor.

İlgili Makaleler

Hal böyle olunca serinin hayranları, Vecna‘nın Upside Down versiyonunu 4. sezon kötüsü olarak izleyebileceğimiz teorisini ortaya atmakta gecikmedi. Bahsi geçen bir diğer olasılık da; Vecna‘nın hikayesi, kişiliği ve yeteneklerinin dizideki mevcut insan karakterler tarafından temsil edilebileceği yönünde oldu. Hatta Vecna‘nın D&D‘deki geçmişi nedeniyle, ikinci teorinin daha ilginç olaylara dönüşebileceği de konuşuluyor.

Hatırlayacağınız gibi Stranger Things dizisinin Dungeons & Dragons ile bağı ilk bölümden başlamıştı. Seyirciler, serinin 4 erkekten oluşan çekirdek grubuyla, Mike‘ın bodrumunda D&D oynadıkları sırada tanışmış, dizi 2. ve 3. sezonlarında büyük kötü olarak Mind Flayer‘dan esinlenmişti. Üstelik D&D, Demogorgon minyatürü barındıran bir Stranger Things sürümü bile çıkardı. Görünen o ki dizi, 4. sezondaki Vecna’s Curse adlı 2. bölümde de yeniden D&D dünyasına göz kırpacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ridley Scott'tan İlk Dizi: Raised by Wolves

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.