Dizi Haberleri

Star Wars: The Acolyte, Squid Game Başrolünü Kadrosuna Kattı

Star Wars: The Acolyte dizisinde yapım aşaması hız kazandı. Amandla Stenberg ve Jodie Turner-Smith‘in ardından Squid Game’in başrolü Lee Jung-jae de dizinin oyuncu kadrosunda yerini aldı.

Star Wars: The Acolyte, High Republic döneminde geçecek bir dizi olacak. Yani Anakin’in çocukluğundan 100 yıl öncesini izleyeceğiz. Bu dönemde Jedi’lar Sith’lerden sayıca üstün olacak. Dolayısıyla padawan’lar huzur dolu, barış ve bolluk içinde günler yaşıyor olacaklar. Star Wars için Rönesans devri gibi olan bu dönemde Jedi’lar o kadar az çatışma yaşıyorlar ki altın rengi ve beyaz üniformalarının lekelenmesine sebep olacak hiçbir hadise yaşamıyorlar.

Peki Jedi’lar buradan, Senato’ya sızan bir Sith lordunu fark edemeyecekleri hale nasıl geldiler? Onların güç kaybetmesine sebep olan olaylar nelerdi? İşte dizi bu konuları işlemeye çalışacak. Yani biz o parlak günlerin gizemli ve gerilimli bir olayla kararmasını izleyeceğiz.

Star Wars: Acolyte’a dair bizi en çok heyecanlandıran şey dizinin esinlendiği kaynaklar. Zira Leslye Headland diziyi eski Star Wars RPG’lerinden esinlenerek hazırladıklarını söylüyor. Fakat kadrodaki çoğu kişinin hiç Star Wars izlememiş ve oynamamış kişiler olduğunu da biliyoruz. Dolayısıyla diziye tedirgin adımlarla yaklaştığımızı söylemek yanlış olmaz. Neyse ki The Mandalorian ve Obi-Wan şu RPG göndermelerini iyi kotardılar. Bunu batırsalar da artık çok üzülmeyiz diye düşünüyorum.

The Acolyte’ın ana karakterini Amandla Stenberg‘ün canlandıracağı tahmin ediliyor. Deadline‘ın haberine göre Lee Jung-jae de büyük bir role sahip olacak.

The Acolyte 2023’te Disney+’ta yayınlanacak. Dizinin tanıtımını yaptığımız haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Geliştirilmekte olan tüm Star Wars yapımlarını listelediğimiz yazıya buradan göz atabilirsiniz. Ancak D23 Disney Expo‘nun gerçekleştiği şu günlerde o listemiz her an güncelliğini kaybedebilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.