Dizi Haberleri

Sense8’in 3. Sezonu Tehlikede

Netflix’in Sense8’in 3. sezonu için hâlâ onay vermemesi akıllara The Get Down’ın yaşadığı sonu getirdi. Baz Luhrmann’ın yarattığı The Get Down ile Wachowski kardeşlerin bilimkurgu dizisi Sense8’in ortak özelliği büyük bütçeli yapımlar olmaları. Netflix’in düşük bütçeli yapımlarından olan Orange is the New Black ve Stranger Things’in daha çok izleyicisinin bulunması büyük bütçeli ve az izleyicili dizilerin sonunu getiriyor.

Bilimkurgu, gizem ve dramayı iç içe barındıran Sense8 şimdiden kült bilimkurgu dizileri arasına adını yazdırdı. Birlik ve dostluk temalarını ataerkil toplum yapısı, homofobi, sosyal ve ekonomik adaletsizlik kavramlarını eleştirerek izleyiciye sunan Sense8’in 3. sezonunu göremeyebiliriz.

Çekimleri toplamda 13 ülke ve 15 şehirde gerçekleşen Sense8’in 2. sezonu bölüm başına 9 milyon dolara mâl oldu. Bu nedenle 3. sezon onayını alabilmek için büyük bir kitleye ihtiyacı var. Dizinin hayranları Twitter üzerinden #RenewSense8 hashtagini başlatarak seslerini dünyaya ve özellikle de Netflix’e duyurmaya çalışıyor.

https://twitter.com/postbadsense_8/status/869307102786965506

Sense8’in sözleşmesinin mart ayında sona ermesi üzerine Netflix’in ana yayıncısı ile görüşmeler yapıldı. Bu kesin bir 3. sezon haberi olmasa da Lana Wachowski’nin şu an 3. sezonun senaryosu üzerinde çalıştığı biliniyor. Film yapımcısı Roberto Malerba’ya göreyse 3. sezon Sense8’in son sezonu olacak.

2. sezonuyla inanılmaz bir final yapan Sense8’i umuyorum ki gelecek yıllarda da izleyebiliriz. Sense8 incelememizi okumak isteyenleri şöyle, Twitter üzerinden Sense8’e destek vermek isteyenleri ise #RenewSense8 hashtagine alalım.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Gomu Gomu Noooo! Netflix, One Piece'in Dizisini Yapıyor

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.