AYBABTUDizi Haberleri

Netflix’ten Dev Hamle: Sandman Dizi Oluyor!

Netflix hem orijinal yapımları, hem de uyarlamaları ile bizleri uzun bir süredir başından ayırmıyordu. Belli ki bu durum uzun bir süre de değişmeyecek zira Netflix, kataloğuna kattı yeni uyarlama ile tüm çizgi roman severleri ve alt kültür meraklılarını ekran başında toplamayı garantiledi. Netflix, çizgi roman kültü Sandman’i dizi yapıyor!

Geçtiğimiz günlerde DC tarafından kapatılan Vertigo etiketiyle çıkan ve üstünden yıllar geçmesine rağmen tazeliğini koruyan, Neil Gaiman’ın çizgi roman kültü Sandman serisi, Netflix aracılığıyla izleyenlerle buluşacak. Aslına bakılırsa bu, Sandman’i ekranlara taşımak için ilk girişim değil. Üç sene önce New Line da seriyi film formatına uyarlamayı denemiş fakat başarısız girişimler sonucunda projeden vazgeçmişti.

Sandman’in Uyarlamasında Senaristliğe Usta Korku Yazarı Geldi, Ortalık Karıştı

Kaynaklara göre serinin uyarlama haklarını elinde tutan Warner Bros., Netflix ile maddi açıdan epey yüklü bir sözleşmeye imza atmış durumda. Ayrıca aynı kaynaklara göre bu sözleşme, DC Entertainment’ın bugüne kadar bir dizi için imza attığı en pahalı sözleşme olmuş.

Wonder Woman ve Grey’s Anatomy gibi yapımlarda yer almış Allan Heinberg, uyarlamanın hem yazarlığını hem de yapımcılığını yapacak. Ayrıca baş yapımcılığı da David Goyer ile birlikte serinin yaratıcısı Neil Gaiman üstelenecek. Ne var ki uyarlama hakkında henüz hiçbir taraftan resmi açıklama gelmiş değil. 

Gaiman’ın fantastik ile korkuyu, mitler ile gerçeği harmanladığı; Rüyalar Lordu Morpheus’un yolculuğuna eşlik ettiğimiz Sandman serisi bahsettiğimiz gibi defalarca beyaz perdeye taşınmayı denendi. Hatta bu projelerden birine ünlü oyuncu Joseph Gordon-Lewitt de dahildi fakat “düşünce ayrılıkları” nedeniyle son anda projeden ayrılmıştı. 

Sandman: 24 Hours Diner – Fan Yapımı Sandman Filmi

Netflix’in uyarlama furyasından nasibini almış olan Sandman dizisinin kaç bölüm olacağı, yönetmeni, çıkış tarihi ya da düşünülen oyuncular gibi detaylar ise henüz belli değil. Netflix ya da Warner Bros. tarafından gelecek resmi açıklamalar ile gelen haberlerin de hızlanacak olması muhtemel. 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.