Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Netflix’e Resident Evil Dizisi Geliyor

Netflix’e Resident Evil Dizisi Geliyor

Dünyanın en popüler oyun ve film serilerinden birisi olan Resident Evil yakın zamanda televizyon dizisi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Hem de ünlü yayın platformu Netflix‘te.

1996’da Capcom‘un yayınladığı ilk video oyunu ile hayatımıza giren Resident Evil serisi, oyunları ve filmleri ardından şimdi de bir dizi olarak bizlerle buluşacak. Serinin ekran yapımlarından sorumlu olan Constantine Film şirketi, Netflix ile bir dizi üstünde çalıştıklarını duyurmuş. Şirketin, film serisini yeniden çekmek için uğraştığı biliniyordu ancak anlaşılan o ki, Resident Evil için sinema haricinde başka fikirleri de varmış.

Dizi hakkında henüz çok az şey bilinirken, iki tarafında dizi için uygun isimleri seçmeye başladıkları açıklanmış. Ayrıca bir diğer önemli nokta da dizinin video oyunlarına sadık kalacağı belirtilmiş. Özellikle video oyunlarını oynayanlar için çok sayıda tanıdık yüz ve hikayenin karşımıza çıkması bekleniyor. Dizinin temel olarak T-virus’ün yeni yayılmaya başladığı dönemi konu edineceği de açıklanan bilgiler arasında.

Oyunları bugüne kadar 85 milyondan fazla satan, Milla Jovovich‘in başrolünde olduğu filmleri ise milyarlarca dolar gişe yapan serinin özellikle Japonya’da çok sağlam bir hayran kitlesi bulunuyor. 

İlginizi Çekebilir  Bilimkurgu Efsanesi Star Trek Yeniden Dizi Olarak Karşımıza Çıkıyor