Dizi Haberleri

Netflix, Black Mirror Serisine Mi El Atıyor?

black-mirror-dizi-banner

RadioTimes’ın haberine göre, Netflix bir bilimkurgu distopyası olan Black Mirror dizisi için “birkaç” bölüm çekecek. Dizinin Netflix’te devam edebileceğini daha önce de duyurmuştuk.

Ünlü yayın şirketi geçtiğimiz sene sevilen dizinin yayın haklarını satın almış, hatta Mad Men’in yıldızı Jon Hamm’in başrolünde olduğu 2014 yılbaşı özel bölümüyle eleştirmenlerden tam not almayı da başarmıştı.

Her bölümün başka bir hikaye anlattığı, teknolojinin cazibesinden ve zararlarından bahseden dizinin ilk bölümü 2011’de yayınlanmış, daha ilk bölümündeki tartışmalı içeriğiyle izleyicilerin odak noktası haline gelmişti.

black-mirror-waldo

Anlaşma henüz Netflix ya da dizinin esas sahibi olan Channel 4 tarafından onaylanmış değil ama en iyi güncel bilimkurgu dizilerinden biri olan Black Mirror’ı yayın akışına eklemek, Netflix için büyük bir adım olur. Pek oturup tek sezonu bir gecede bitirmelik bir dizi olmasa da, içerdiği temalar ve kıssadan hisse tadındaki bölümleriyle teknolojiye karşı bir farkındalık yaratmak açısından alıştıklarımızdan farklı bir dizi olduğu gerçeği yadsınamaz. RadioTimes’ın haberinde yer alan bir başka bilgiye göre ise, serinin yaratıcısı Charlie Brooker, yeni bir dizi için senaryo hazırlığında.

Bir de şu var; Black Mirror Türkiye’de olsa…

İlginizi Çekebilir  Twin Peaks 2017'ye Ertelendi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu