Dizi Haberleri

Neil Gaiman Söz Verdi: Sandman Dizisi, Çizgi Romanlara Sadık Kalacak

Temmuz ayında, Neil Gaiman’ın kült çizgi roman serisi Sandman’ın dizi uyarlamasının kesin olarak izleyici ile buluşmaya hazırlandığını öğrendimizden beri projeye dair yeni haberleri heyecanla bekliyorduk. Bizzat serinin yaratıcısı Gaiman’dan, uyarlamaya dair umut verici açıklamalar geldi.

Geçtiğimiz günlerde Reddit’te düzenlediği ve düzenleyenin, takipçilerinden/hayranlarından gelen soruları cevaplaması üzerine kurulu diyebileceğimiz etkinlik AmA (Ask Me Anything) sırasında aldığı soruları yanıtlayan Gaiman, Sandman uyarlamasına dair soruları yanıtlarken hayranlarına hem uyarlamanın ruhen seriye sadık kalacağı, hem de hikaye bakımından kaynak materyeli oldukça yakından takip edeceği sözü verdi.

Netflix’ten Dev Hamle: Sandman Dizi Oluyor!

Sandman’i ekrana getirme çabaları, 90’lı yıllardan beri sürse de geçtiğimiz Temmuz ayına kadar bu çabalardan somut bir sonuç elde edilememişti. En son oyuncu Joseph Gordon-Lewitt seriyi beyaz perdeye hem başrolü hem de yönetmenliğini üstlenerek taşımayı denemiş fakat bu deneme de başarılı olmamıştı. Şimdi ise uyarlama, Netflix tarafından izleyiciler ile buluşmaya hazırlanıyor.

1989 yılında başlayan ve toplam yetmiş beş sayıdan oluşan Sandman çizgi roman serisi, bugüne kadar hala Gaiman’ın en başarılı işi olarak anılıyor ki gerek okurlar, gerekse eleştirmenler bu konuda haksız sayılmaz. Rüyalar Lordu Dream’in etrafında gelişen olaylar örgüsünü konu alan seri konusuyla, konusunu ele alışıyla ve sanat yönetimiyle çizgi romancılığın çehresini sonsuza dek değiştirmiş; okurlara olduğu kadar yazarlara ve çizerlere de bambaşka kapıları aralamıştı.

Allan Heinberg, uyarlamanın yapımcılığını üstlenirken ilk yazımlarda da yer alacak. Ayrıca Gaiman ve David Goyer de dizinin baş yapımcıları olacak. Dizinin izleyici ile buluşma tarihi ya da oyuncu kadrosu ise henüz belli değil.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.